ReklamaBilbord Prenumerata

TARGI

ponad rok temu  13.04.2019, ~ Rafał Dobrowolski   

Ruszyły targi turystyczne – Zabrze 2019 

fot. R. Dobrowolski

XI Międzynarodowe Targi promujące turystykę dziedzictwa poprzemysłowego i tras podziemnych potrwają do jutra. Inicjatywa zabrzańskiego magistratu jest unikatowym wydarzeniem w skali naszego kraju. Jesteśmy na miejscu i oczywiście zapraszamy na stoisko „Polskiego Caravaningu”!

Kolejny raz z rzędu wystawcy w Hali MOSiR w Zabrzu promują turystykę industrialną oraz dziedzictwo przemysłowe i kulturowe. Ta gałąź turystyki prężnie się rozwija, staje się coraz bardziej popularna, dlatego coraz więcej obiektów oferujących unikatowe produkty turystyczne docenia i wspiera to wydarzenie. I dlatego też na tak unikatowym wydarzeniu jesteśmy obecni z naszym tytułem prasowym.

Co roku wśród wystawców znajdują się przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, szlaków turystyki dziedzictwa przemysłowego, szlaków kulinarnych, winnych, rękodzieła artystycznego, tras podziemnych, fortyfikacji, kopalń udostępnionych do zwiedzania przedstawicieli, miast i regionów oraz biur podróży. Do tej pory organizatorzy gościli wystawców m. in. z Czech, Słowacji, Belgii, Gruzji, Węgier, Peru, Tunezji, Włoch, Kolumbii, Indii, Francji, Rosji, Izraela. Tym razem krajem partnerskim jest… Grecja.

ZABRZE UDAJE GREKA!

Organizatorzy zapowiadają ciekawą formę promocji tego kraju, skoro poprzez grę, której fabuła połączy wątki zabrzańskie (historie, atrakcje turystyczne – industrialne, kulturalne i przyrodnicze) z motywem starożytnej Grecji – strojami, wynalazkami, skojarzeniami, zdobyczami kultury i słynnymi postaciami – wszystko zmieszane w pełną humoru całość i zabawę dla całej rodziny. Całość imprezy ma zostać rozegrana w bezpośrednim otoczeniu hali MOSiR oraz w jej wnętrzach, a punkty zadaniowe zlokalizowane są w hali, w salkach na korytarzach (szatniach udostępnionych przez MOSiR), na zewnątrz hali w jej otoczeniu, a też na trasie aż do Guido (łącznie z terenem zewnętrznym Kopalni).

Pokazy kulinarne z Teo Vafidis

Przyjdźcie i skosztujcie smaków Grecji. Przez cały czas trwania imprezy Teo Vafidis poprowadzi dla odwiedzających pokazy kulinarne kuchni greckiej w piątek i w sobotę. 

Z pochodzenia Grek, z zawodu Szef Kuchni i Ekspert Kulinarny, z pasji ambasador kultury i kuchni greckiej w Polsce i osobowość telewizyjna. Wychowywał się w Serres pod Thesalonikami, gdzie jego rodzina prowadziła tradycyjną restaurację. Gdy skończył 10 lat spędzał tam każdy wolny weekend pomagając w kuchni. W dorosłym życiu wiele podróżował. Był właścicielem 17 restauracji w Grecji, Niemczech, Austrii i Polsce, do której zawiodła go miłość do żony Małgosi i gdzie ostatecznie osiadł.

XI edycja targów to także konferencja poświęcona działaniom edukacyjnym w turystyce dziedzictwa przemysłowego. Wśród prelegentów zagraniczne ośrodki postindustrialne, jak np.: Kopalnia Blegny (Belgia), czy Centrum Historii Górnictwa we Francji.

GALERIA ZDJĘĆ

Ruszyły targi turystyczne – Zabrze 2019 
Ruszyły targi turystyczne – Zabrze 2019 
Ruszyły targi turystyczne – Zabrze 2019 
Ruszyły targi turystyczne – Zabrze 2019 
Ruszyły targi turystyczne – Zabrze 2019 
Ruszyły targi turystyczne – Zabrze 2019 
Ruszyły targi turystyczne – Zabrze 2019 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony