artykuły

NIEZWYKŁOSTKI

Kampery z Nowego Sącza na Dakar 2017

Kampery z Nowego Sącza na Dakar 2017

Nasz sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata i faworytka wśród pań rywalizujących na quadach regenerują swe siły na pokładach „domów na kołach”, które kolejny raz z rzędu przygotowała firma duni.pl z Nowego Sącza.

39. edycja Rajdu Dakar rozpoczęła się 2 stycznia, a zakończy 12 dni później. W trasę z Asuncion do Buenos Aires, poza Rafałem Sonikiem i Kamilem Wiśniewskim wyruszą również Jakub Piątek, Adam Tomiczek, Maciej Berdysz i Paweł Stasiaczek w klasie motocykli, Jakub Przygoński za kierownicą Mini, Sebastian Rozwadowski jako pilot Litwina Benediktasa Vanagasa oraz Dariusz Rodewald w ciężarówce Gerarda de Rooya i Michał Wrzos w belgijskiej ciężarówce Dave’a Ingelsa.

Quadowcy podczas Dakaru 2017

37 kierowców quadów, w tym 22 z Ameryki Południowej, rywalizuje podczas Dakaru 2017. Rafał Sonik będzie oczywiście jednym z żelaznych faworytów tegorocznego rajdu. Jego team kolejny raz z rzędu korzysta z kampera, który pomiędzy morderczymi odcinkami rajdu stanowi bazę noclegową dla utalentowanego mistrza. Wybór padł na model kampera, który swego czasu był obiektem naszego testu redakcyjnego.

Duni-Belina 400 DBF z alkową sypialną powstał na bazie Iveco Daily z roku 2011. Tylny napęd na pewno okaże się pomocny w tak trudnym terenie. Do standardowego wyposażenia wystarczyło dołożyć dodatkowe koła zapasowe, liny i łopaty.

Najnowszy „dom na kołach” 

Z kolei z najnowszego modelu ze stajni duni.pl korzysta Camelia Liparoti, która ma na swoim koncie już siedem ukończonych Dakarów. Dziennikarka, zachęcona swego czasu przez Rafała Sonika, i tym razem powierzyła zadanie przygotowania swego „domu na kołach” na czas tegorocznego rajdu przedsiębiorcy z Nowego Sącza. 140-konny kamper to oczywiście najnowsze dzieło firmy duni.pl. Samochód kempingowy Sicilia XL powstał na bazie Citroena Jumpera. Posiada 6 miejsc do podróżowania i 6 miejsc do spania. Wyposażony jest w klimatyzację samochodową i postojową 230V, zbiorniki na czystą i brudną wodę po 130 l. Autonomię na postoju gwarantuje system Truma Combi. Na pokładzie kampera znajdziemy oczywiście łazienkę z WC i prysznicem, a w kuchni m.in. piekarnik. Komfortowo wyposażony „dom na kołach” skrywa też odbiornik telewizji naziemnej i satelitarnej. Więcej informacji można znaleźć TUTAJAdministrator03.01.20170 zdjęć 14

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 8
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW