artykuły

OBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord - Makita 01.10-31.10 Kasia

Dakar 2018 z pokładu kamperów

Dakar 2018 z pokładu kamperów

W Limie powoli rozpoczyna się dakarowa gorączka. We wtorek zawodnicy odebrali z portu swój sprzęt i nie były to tylko rajdówki, ale również ciężarówki serwisowe, kampery oraz samochody prasowe. 

Trasa tegorocznej imprezy prowadzi z Peru przez Boliwię do Argentyny. Rajd rozpocznie się 6 stycznia w Limie, a zakończy 20 stycznia w Cordobie.Ponad 8700 km podzielonych na 14 odcinków specjalnych – tak wygląda 40. edycja Rajdu Dakar. 

W Limie jest już ponad 500 zawodników z 54 państw, wśród nich dziesięciu Polaków. W środę zespół Rafała Sonika i Kamila Wiśniewskiego przejdzie pierwszą część odbiorów administracyjnych oraz technicznych. Formalności dopełnią w czwartek. Również w środowy poranek zaplanowany jest trening na torze nieopodal stolicy Peru, gdzie mechanicy będą mieli ostatnią szansę by poprawić nieco ustawienia.

Z Nowego Sącza na Dakar 

Niektórzy z nich, a na pewno nasz utytułowany quadowiec, będą mieli szczęście regenerować siły na pokładach kamperów. Rafał Sonik i jego załoga może liczyć na profesjonalne wsparcie nie tylko za sprawą ciężarówki serwisowej, ale także za sprawą – uwaga! – dwóch kamperów. 

Kolejny raz z rzędu do Ameryki Południowej trafił domy na kołach z nowosądeckiej firmy duni.pl. Pośród kamperów z Polski nie zabrakło sprawdzonego modelu Duni-Belina 400 DBF, dla którego jest to już trzeci Dakar. Kamper z numerem 1074 to model z alkową sypialną na bazie Iveco Daily.

Wspomnijmy, że firma Włodka Dunikowskiego przygotowywała na czas Dakaru nie tylko drugiego z kamperów, z jakich korzystać będzie załoga Rafała Sonika. Nowosądeckiej firmie powierzono także przygotowanie kampera dla załogi Orlen Team.

Rafał DobrowolskiRafał Dobrowolski03.01.20180 zdjęć 7

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 9
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW