ReklamaBilbord Prenumerata

PRZEGLĄD RYNKU

8 miesięcy temu  09.12.2019, ~ Rafał Dobrowolski   

12-woltowy, gazowy generator prądu od Teleco

Fot. www.telecogroup.com

Jeden z popularniejszych modeli wśród generatorów gazowych firmy Teleco został wyposażony w całkowicie zmodyfikowane oprogramowanie i może teraz również ładować baterie litowe LiFePo4. 

Teleco zoptymalizował technologię swojego 12-woltowego generatora gazu, dzięki czemu teraz nadaje się również do ładowania akumulatorów litowych. Mowa o serii urządzeń, które po podłączeniu do instalacji gazowej w kamperze pełnią rolę wydajnych ładowarek akumulatorów pokładowych. Cicha, kompaktowa i przyjazna dla środowiska energia ekologiczna ma być od teraz idealnym uzupełnieniem baterii litowych Teleco Extra i TLIExtra Pro. Włoska firma zaktualizowała w tym celu serię akumulatorów LiFePo4 (seria TLI Extra z trzema wersjami i seria TLI Extra Pro z czterema wersjami).

Generator EcoEnergy 

Każde takie urządzenie zamontowane na pokładzie waży 19 kg (wymiary: 565 x 380 x 250 mm). Przy konsumpcji gazu na poziomie 270 g/h wytwarza energię 20 A/h (480 A/24h), co gwarantuje zasilanie akumulatorów o łącznej pojemności do 300 Ah. Generator EcoEnergy w sposób automatyczny włącza się, gdy tylko któraś z baterii pokładowych odnotuje niepokojąco niski poziom naładowania (11,9 V). Urządzenie przestaje pracować, gdy bateria osiągnie 14,5 V.

EcoEnergy zasilany gazem propan-butan może pracować w szerokim zakresie temperatur (+50°C/-25°C). W przeciwieństwie do modułów fotowoltaicznych zapewnia stałą moc przy każdej pogodzie. Jest też wyjątkowo cichy (51 dBA). Podłączony do standardowej instalacji gazowej jest zawsze gotowy do użycia. Jest w stanie ładować każdy typ akumulatora (ołowiowo-kwasowy, ołowiowo-żelowy i AGM), a teraz został zoptymalizowany pod kątem akumulatorów litowych. 

Dwa warianty mocy

Generator EcoEnergy jest dostępny w dwóch wariantach mocy. Prócz modelu TG 480 oferującego wydajność 20 A/h (480 A na dobę), możemy zdecydować się na model TG 600 o wydajności 25 A/h (600 A na dobę). Oba urządzenia mogę spalać gaz na wysokościach powyżej 2300 metrów n.p.m. W ofercie firmy znajdziemy też dedykowany panel sterowania, a też aplikację na telefon.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony