artykuły

wiesci-z-warsztatuWIEŚCI Z WARSZTATU
Reklama
GasBank - sprostowanie 

GasBank - sprostowanie 

Artykuł „Butle kompozytowe zimą - czy będą działać?” opublikowany na naszym portalu 19 grudnia zawiera nieprawdziwe stwierdzenie pana Jacka Księżarka - pisze Grzegorz Cieśla, dyrektor zarządzający marką GasBank. Dodaje, że chodzi o fragment mówiący o tym, że system GasBank „nie posiada atestu na wszystkie kraje europejskie”. Na potwierdzenie swoich słów do wiadomości zostały dołączone stosowne, europejskie certyfikaty.

Butle GasBank są produkowane przez firmę HPC Research i, według słów dyrektora zarządzającego marką w Polsce, „mają jedne z najszerszych dopuszczeń nie tylko w Europie, ale i na świecie”.

Poniżej publikujemy pełną treść wiadomości przesłanej do naszej redakcji.

Rodzaje certyfikacji zbiorników ciśnieniowych GasBank/HPC przedstawia się następująco:

  • na rynek Unii Europejskiej zbiorników są certyfikowane zgodnie z obowiązującymi standardami EN 14427 oraz ISO 11119-3, dodatkowo od stycznia 2022 zostaną również objęte certyfikatem EN12245
  • certyfikaty te potwierdzają spełnienie wymagań technicznych dla zbiorników ciśnieniowych, ale ich ważność musi być zaaprobowana przez poszczególne państwa i odbywa się to na podstawie dokumentu ADR uznawanego przez Organizację Narodów Zjednoczonych (dla zbiorników GasBank) oraz ADR – TPED uznawanego jedynie w obszarze Unii Europejskiej pod postacią dyrektywy 2010/35/EU (dla zbiorników Alugas ale i GasBank)
  • dodatkowo nowa generacja zbiorników GasBank włącznie z Multi posiada znak CE dla ISO 11119-3 co czyni z tych zbiorników produkt nie tylko o zasięgu europejskim ale i światowym.

Certyfikacja zbiorników ciśnieniowych na materiały niebezpieczne na terenie Unii Europejskiej jest zarządzana z poziomu europejskiego.

W galerii poniżej można zobaczyć część z wymienionej wyżej dokumentacji. 


Bartłomiej Ryś24.12.20210 zdjęć 5