artykuły

nasze-testyNASZE TESTY
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Dethleffs Just 90 – testujemy kampera z wypożyczalni Sunday Travel

Dethleffs Just 90 – testujemy kampera z wypożyczalni Sunday Travel

Czas czytania 3 minuty

Z rzeszowskiej firmy otrzymaliśmy do testów półintegrę idealnie przygotowaną na zimowe podróże. Prócz pakietu Winter Comfort, wzmocniony system ogrzewania TRUMA COMBI 6 E doposażono w system GASBANK, a to oznacza możliwość uzupełniania gazu w butlach wprost z dystrybutora LPG.

Sunday Travel to wypożyczalnia gwarantująca wszechstronny wybór. Rzeszowska firma to liczny park kamperów wszelkiego typu – począwszy od kampervanów, przez modele z alkową, te w połowie zintegrowane, a na integrach skończywszy. W dodatku takich marek jak Benimar, Dethleffs, Roller Team (więcej informacji pod linkiem: www.wynajem-kampera.pl).

Który model wybrać? My postanowiliśmy sprawdzić, jak się ma egzemplarz z 2021 roku. Dethleffs Just 90 ma na liczniku 100 tys. km przebiegu i wkrótce zostanie wystawiony na sprzedaż. To cenna informacja dla zainteresowanych wejściem w posiadanie kampera, który jest w świetnym stanie!

Dethleffs na jubileusz 90-lecia firmy

Just 90 to seria 5 kamperów, które powstały na okrągły jubileusz producenta. Sunday Travel zdecydował się na model T 7052 DBM, czyli aż 5-osobowy o długości nadwozia 741 cm. Co istotne, w gotowości do jazdy waży 2880 kg, więc gwarantuje sporą ładowność. A też cieszy pełnowymiarową sypialnią elektrycznie opuszczanego nad salonem posłania – co jest rzadkością w tej klasie kamperów. Dodatkowa sypialnia powstaje poprzez złożenie stołu w części jadalnej. Główna sypialnia to dwa tapczany, które można przekształcić w gigantyczną sypialną. Dodajmy do tego przepastny garaż i bagażnik rowerowy, by mieć pewność, że Just 90 to gwarancja aktywnego wypoczynku w każdych warunkach pogodowych.

ReklamaDethleffs Just 90 – testujemy kampera z wypożyczalni Sunday Travel 1
Dethleffs Just 90 to pokład przygotowany dla rosłych fanów caravaningu, skoro w strefie komunikacyjnej i w aneksie kuchennym mamy do sufitu aż 213 cm. Testowany kamper ma osobne pomieszczenie łazienki i kabiny prysznicowej.

Świetnie izolowany, bogato doposażony

Pakiet Winter Comfort obejmuje m.in. izolowany i podgrzewany zbiornik z szarą wodą, izolowany stopień wejściowy, izolowane, elektryczne (12v) i ogrzewane rury podłogowe, syfony i zbiorniki nieczystość. To takkże wzmocniony system ogrzewania TRUMA COMBI 6 E. Z kolei w najbardziej upalne dni możemy schłodzić się klimatyzacją postojową WEBASTO. Na zewnątrz kampera do dyspozycji mamy markizę o długości 4.5m, która uchroni nas przed dużym słońcem oraz przed deszczem. A na dachu panel fotowoltaiczny (130 W), antenę DVB-T… Słowem egzemplarz to bogato doposażony.

Jak się będzie sprawował podczas zimowego caravaningu? Celem naszej podróży są ośnieżone stoki Słowacji. Sprawdzimy oczywiście pokład pod kątem termiki i komfortu użytkowania.

Fot. R. Dobrowolski


Rafał Dobrowolski30.01.2023 zdjęć 4
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News