artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Kopalnia soli w Kłodawie
  fot. Wikipedia Kopalnia soli w Kłodawie

Kopalnia soli w Kłodawie

Już głębiej w Polsce pod ziemię zejść się nie da. Przynajmniej, jeśli chodzi o turystów. Jeżeli chcecie zejść do podziemi najgłębiej jak się da, powinniście odwiedzić ciągle funkcjonującą Kopalnię Soli w Kłodawie. Jednak ostrzegamy, zejdziecie do całkiem innego świata.

Najgłębsza trasa turystyczna w Polsce znajduje się w Kopalni Soli w Kłodawie. Aby zjechać 600 metrów pod ziemię, będziemy poruszali się specjalną windą, która zjeżdża z prędkości 6 metrów na sekundę. To zaś dopiero początek atrakcji jakie na nas tu czekają.

Warto wiedzieć, że Kopalnia Soli w Kłodawie cały czas pracuje. Co oznacza, że zwiedzając podziemne trasy, możemy niespodziewanie natknąć się na górników czy ich pracujące maszyny.

Historię powstania i sposoby wydobywania soli ze złóż w Kłodawie ciekawie i malowniczo opowiada przewodnik pod podziemnym świecie, który jednocześnie jest górnikiem solnym.

Dodatkową atrakcją penetracji podziemnych korytarzy jest możliwość obejrzenia górników przy pracy, ich maszyny oraz magazynku z materiałami wybuchowymi.

W Kopalni Soli w Kłodawie, gdy zejdziemy pod ziemię, obejrzymy prawdziwe cuda. Zobaczymy Kaplicę Św. Kingi, salę koncertową oraz złowrogą Grotę Drakuli.

Wycieczkowy szlak przebiega pośród pokładów unikatowej, liczącej ponad 200 mln lat, soli różowej. Warto podkreślić, że w Europie taka sól wydobywana jest właśnie tylko w Kłodawie.

Ciekawostką jest, iż w 2007 r. w kopalni pobito rekord Guinessa w kategorii „najniżej odbywający się koncert muzyczny na świecie”.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy