artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
Reklama
Kopalnia soli w Kłodawie
  fot. Wikipedia Kopalnia soli w Kłodawie

Kopalnia soli w Kłodawie

Najgłębsza w Polsce podziemna trasa turystyczna znajduje się w Kopalni Soli w Kłodawie. Warto dodać, że już sam zjazd z prędkością 6m/s na głębokość 600 m dostarcza niezapomnianych wrażeń. A to dopiero początek atrakcji jakie na nas tu czekają.

Warto dodać, że kopalnia cały czas funkcjonuje. Penetrując podziemne korytarze i komory nie powinniśmy się dziwić, że spotkamy górników powracających, bądź udających się do pracy.

O historia powstania i metodach wydobycia kłodawskich złóż opowiada turystom górnik solny, podczas spaceru zawiłym, podziemnym labiryntem. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że możemy również obejrzeć maszyny górnicze, rozmaite przyrządy pomiarowe oraz...magazyn z materiałami wybuchowymi.

Pod ziemią obejrzymy również Kaplicę Św. Kingi, salę koncertową oraz złowrogą Grotę Drakuli. Wycieczkowy szlak przebiega pośród pokładów unikatowej, liczącej ponad 200 mln lat, soli różowej.

Warto podkreślić, że w Europie taka sól wydobywana jest właśnie tylko w Kłodawie.

Ciekawostką jest, iż w 2007 r. w kopalni pobito rekord Guinessa w kategorii „najniżej odbywający się koncert muzyczny na świecie”.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy