Kempingi w Warszawie i na obrzeżach miasta cieszą się sporym zainteresowaniem osób, które odwiedziły stolicę kamperami i przyczepami. Z niektórych korzystają również sami warszawiacy, pragnący odpocząć na łonie natury w wolny weekend lub podczas krótkiego wyjazdu.
Jeśli chcecie zwiedzać Warszawę, najwygodniej będzie przyjechać na kemping nr 90. Jeżeli pragniecie wyrwać się z miasta na ryby lub plażę, warto wybrać kempingi w miejscowości Michałowice-Wieś. Plaże posiada również Wawa Camp w Bielawie, a jeśli chcecie wypocząć wśród zieleni w pięknej Puszczy Kampinoskiej, to na Wasze potrzeby odpowie Julinek Camp.
Nie wszystkie kempingi w Warszawie i okolicach są całoroczne. Niektóre działają tylko od wiosny od jesieni.
Adres: Warszawa, ul. Odrębna 16
Kemping WOK znajduje się po lewobrzeżnej stronie Warszawy, niedaleko Mostu Południowego im. Anny Jagiellonki. W kilkanaście minut na pieszo z kempingu można dojść do Plaży Romantycznej nad Wisłą. Po drugiej stronie rzeki znajduje się plaża Wilanów Zawady oraz przeprawa promowa Wilanów Zawady. Stosunkowo blisko znajduje się Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz malownicze ogrody wokół pałacu.
Kemping WOK był wielokrotnie nagradzany przez Polską Federację Campingu i Caravaningu, działa przez cały rok, można przyjeżdżać z psami. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Na terenie kempingu znajduje się bar, pralnia z suszarnią, ogródek z kuchnią, miejsce na grilla, plac zabaw dla dzieci. Obsługę można poprosić o dodatkowe, potrzebne wyposażenie, na przykład żelazko lub deskę do prasowania. Turyści, którzy przyjechali na kemping kamperem lub przyczepą, mogą skorzystać z przyłącza prądu oraz opróżnić toaletę chemiczną.
To idealne miejsce do zwiedzania Warszawy i okolic. Przez pobliski Most Południowy można dostać się na prawobrzeżną część stolicy, a w 12 minut samochodem dojechać do najbliższej stacji metra (Natolin). Droga do Starego Miasta zajmie pół godziny samochodem.
Pobliska Plaża Romantyczna nad Wisłą. Fot. Wistula, Wiki Commons.
Adres: ul. Kasztanowa 44, 05-816 Michałowice-Wieś,
Camping Warszawa położony na obrzeżach stolicy, w powiecie pruszkowskim, w gminie Michałowice, tuż obok znanego łowiska wędkarskiego. Dojazd do centrum Warszawy zajmuje około 30 minut samochodem.
Stosunkowo blisko kempingu znajdują się lasy sękocińskie. Można tu odpocząć na łonie natury i zająć się wędkarstwem.
Obiekt jest czynny przez cały rok. Został dostosowany do potrzeb turystów podróżujących kamperami i przyczepami. Należy do PFCC. Łącznie zajmuje 2 hektary nad jeziorem z łowiskiem wędkarskim. Można przyjechać z psami. Dla kamperów i przyczep zapewniono przyłącza prądu.
Adres: ul. Pałacowa 1, 05-816 Michałowice-Wieś
W miejscowości Michałowice-Wieś, blisko siebie znajdują się dwa kempingi. Camping Warszawa nr 184 to bardzo urokliwe miejsce nad stawem z możliwością wędkowania, placem zabaw dla dzieci i licznymi pomostami.
Obiekt należy do PFCC. Cały teren jest bezpieczny i monitorowany. Na kempingu znajduje się świetlica, wiata z miejscem na grilla (grillowanie jest dozwolone). Można wynająć sejf.
Warto skorzystać z piaszczystej plaży i łowiska dla wędkarzy. Na kempingu działa wypożyczalnia sprzętu wodnego i sauna. Można stołować się w pobliskiej karczmie Rybakówka. Obiekt całoroczny, dostosowany zarówno do letnich kąpieli, jak i morsowania. Prysznic jest bezpłatny.
Adres: Wspólna 80, 05-520 Bielawa
Wawa Camp znajduje się pod Warszawą, w miejscowości Bielawa, nad jeziorem w otoczeniu zieleni. Dojazd do centrum Warszawy zajmuje około 30 minut samochodem. Nie dalej niż 20 minut od kempingu znajdują się: piękna miejscowość Konstancin-Jeziorna, ogród Botaniczny w Powsinie, Las Kabacki. Niedaleko zlokalizowany jest również Chojnowski Park Krajobrazowy.
Okolice obfitują w tereny zielone, ścieżki rowerowe i miejsca idealne na biwak. Latem w pobliskim Parku Kultury w Powsinie działa basen zewnętrzny ze zjeżdżalniami. Co ciekawe, kemping znajduje się w strefie warszawskiej komunikacji miejskiej, co znacznie ułatwi zwiedzanie stolicy, gdybyście chcieli zostawić pojazd na miejscu.
Kemping jest dostosowany do kamperów i przyczep. Oferuje dostęp do prądu oraz pełne zaplecze sanitarne. Posiada piaszczystą plażę, miejsce do kąpieli i bar serwujący zimne napoje. Jest czynny od maja do września.
Adres: Julinek 1, 05-084 Leszno
Julinek Camp to idealne miejsce dla turystów, pragnących wypocząć w Puszczy Kampinoskiej. Jest dostępny od maja do października. Tu warto odnotować, że w Puszczy Kampinoskiej wytyczono wiele szlaków rowerowych. Julinek jest dobrym miejscem wypadowym na wycieczki po okolicy. W godzinę dojedziecie rowerem do Żelazowej Woli, w której można zwiedzić dom urodzenia Fryderyka Chopina i piękny park. Do centrum Warszawy samochodem dojedziecie w około 40 minut.
Na terenie Julinek Camp znajduje się pole namiotowe oraz parcele dla kamperów i przyczep. Teren otoczony lasem, posiada sanitariaty z prysznicem i WC, kran z bieżącą wodą, miejsce na ognisko, grill, przyłącza do prądu, salę zabaw dla dzieci oraz huśtawki i piaskownicę.
Adres: Aleja Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku, 05-830 Wolica
Pole biwakowe znajduje się około 15 minut jazdy samochodem od Warszawy, za lotniskiem Okęcie, w pobliżu lasów sękocińskich. Jest czynne całą dobę. Posiada miejsca na ognisko i altanki. Teren otoczony drzewami. Minus: w pobliżu znajduje się trasa szybkiego ruchu, która niestety jest słyszalna.
W Warszawie i okolicach można również biwakować na dziko. W ramach programu „Zanocuj w lesie” możecie nocować w wydzielonych do tego celu obszarach. Wszystkie leśne parkingi są dostępne dla kamperów, samochodów, przyczep i nic nie kosztują. Trzeba jednak pamiętać, że nie są monitorowane.
Więcej informacji znajdziecie w naszym poradniku „Biwakowanie na dziko od A do Z”.
Miejscówki do biwakowania na dziko znajdziecie w naszej bazie.
W artykule wykorzystano zdjęcia: Teksomolika, Freepik (zdjęcie główne); Plaża Romantyczna nad Wisłą. Fot. Wistula, Wiki Commons. Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International. Zdjęcia kempingów pochodzą z bazy „Polskiego Caravaningu” lub zostały wykonane przez redakcję.