artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Lombardia - włoska stolica caravaningu?

Czas czytania 2 minuty
Lombardia - włoska stolica caravaningu?

Wielki ośrodek turystyczny i kultury, liczne ośrodki narciarskie w Alpach, najbogatszy i najlepiej rozwinięty gospodarczo region położony w północnych Włoszech, między Szwajcarią na północy a trzema rzekami z innych stron. W skali krajowej to również region, który od lat utrzymuje się w czołówce jeżeli mowa o rejestracji nowych i używanych samochodów kempingowych. 

Nowa ustawa regionalna traktująca o turystyce Lombardii została zatwierdzona w 2015 roku. Jej treść koncentruje się na prostocie, innowacyjności, integracji i przejrzystości oraz wymusza utrzymywanie wysokich standardów regionu w celu promowania i zachęcania do korzystania i rozbudowy z szeroko pojętej sieci caravaningowej. 

Wprowadzanie ustawy ułatwiającej życie caravaningowcom nie powinno dziwić jeżeli spojrzymy na liczby. W 2015 roku zanotowano 22,7% wzrost rejestracji nowych kamperów i 16,5 wzrost rejestracji aut używanych. Cały rok 2015 był doskonały jeżeli chodzi o rynek włoski - zanotowano 3722 nowe rejestracje i aż 27.281 przeniesień własności na rynku wtórnym. Spośród wszystkich regionów Włoch, Lombardia ma jeden z najniższych wskaźników aut używanych w stosunku do pojazdów nowych (5,3 dla kamperów i 6,3 dla przyczep) co podkreśla, że jest to atrakcyjny i dynamicznie rozwijający się rynek dla producentów. 

Co więcej, Lombardia znajduje się w ścisłej czołówce regionów Włoch pod względem liczby stacji serwisowych dla kamperów. W sumie istnieje tam 253 obszarów postoju z czego aż 100 jest przystosowanych dla kamperów, 32 to stacje obsługi, 79 parkingów na poboczu drogi i 42 pól kempingowych. 

ReklamaLombardia - włoska stolica caravaningu? 1
W planach jest również wprowadzenie szeregu ofert i zniżek dla turystów-caravaningowców w tym m.in. połączenie wszystkich muzeów w jeden „bilet” i jeden „skarb” wszystkich regionów.

Bartłomiej Ryś


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News