artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian

500 załóg na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Karavaningowej! [FOTO]

500 załóg na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Karavaningowej! [FOTO]
 fot. Mariusz Chmura / Razem w Drodze

Wczoraj pisaliśmy o targach Motor Show w kontekście słowa „rekord”, dziś tego samego stwierdzenia możemy użyć relacjonująć już 6. Ogólnopolską Pielgrzymkę Karawaningową na Jasną Górę. Na miejscu pojawiło się około 1400 osób (!) co przekłada się na około 500 załóg.

Wspomniana pielgrzymka to dla wielu polskich caravaningowców obowiązkowy punkt przed rozpoczęciem nowego sezonu. To z pewnością jedno z najpopularniejszych wydarzeń w naszym kraju. 

Reprezentantem naszej redakcji a jednocześnie „mózgiem operacyjnym” całego spotkania był ks. Mariusz Chmura z diec. kieleckiej, prywatnie olbrzymi miłośnik caravaningu. Jak mówił dla biura prasowego Jasnej Góry:

Gromadzimy się na Jasnej Górze na rozpoczęcie sezonu, z roku na rok przybywa załóg – informuje ks. Mariusz Chmura – Pielgrzymka ma charakter dziękczynno-błagalny, z prośbą o błogosławieństwo na rozpoczęcie sezonu, dla wszystkich rodzin, dla członków naszych klubów, stowarzyszeń, w których jesteśmy. Chcemy prosić Matkę Bożą też o opiekę nad nami. 

Dziękujemy za reprezentowanie naszego czasopisma i serdecznie gratulujemy tak dużej frekwencji! :) Bartłomiej Ryś10.04.20180 zdjęć 28