artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - ACSI przedsprzedaż 2025
Waterflex radzi. Projektowanie zbiornika na wodę

Waterflex radzi. Projektowanie zbiornika na wodę

Czas czytania 3 minuty

Kompletowanie elementów do kampera lub przyczepy kempingowej to wyzwanie, które nierzadko wymaga spersonalizowanych rozwiązań. Jednym z takich elementów są zbiorniki na wodę, które nie tylko muszą spełniać określone potrzeby, ale też idealnie pasować do dostępnej przestrzeni. 

Dzięki firmie Waterflex można zaprojektować i wyprodukować własny zbiornik na wodę – i to przy zamówieniu zaledwie 10 sztuk. Wystarczy zebrać grupę osób, które również chciałyby w danym miejscu zorganizować magazyn wody.
Jak podejść do tego procesu? Oto kilka porad, dzięki którym zaprojektujesz idealny zbiornik na wodę.

Krok 1: Określenie wielkości i pojemności

Zacznij od ustalenia pojemności zbiornika, uwzględniając ilość wody, jaką planujesz przechowywać. Nie mniej istotne jest dopasowanie zbiornika do dostępnej przestrzeni w pojeździe. Jeśli masz określoną lukę na zbiornik, musisz dobrać takie jego wymiary, które pozwolą maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Krok 2: Wybór odpowiedniego materiału

Kiedy już określisz wielkość zbiornika, pora na wybór materiału. Waterflex oferuje dwa popularne tworzywa: polietylen (PE) i polipropylen (PP). Każdy z nich ma swoje zalety, które warto dopasować do warunków eksploatacji.
Polietylen to materiał elastyczny, co oznacza, że może być formowany w nietypowe kształty. Jest również bardziej niż polipropylen odporny na uderzenia, co czyni go lepszym wyborem w przypadku zastosowań, gdzie zbiornik może być narażony na wstrząsy. Dodatkowo PE jest bardziej odporny na działanie substancji chemicznych, co ma znaczenie, gdy zamierzasz przechowywać coś więcej niż wodę pitną.
Polipropylen z kolei charakteryzuje się wyższą temperaturą topnienia niż polietylen, jest więc od niego bardziej odporny na wysokie temperatury. Jest również odporniejszy na promieniowanie UV, co czyni go odpowiednim wyborem do zastosowań zewnętrznych lub w warunkach, gdzie narażony będzie na promieniowanie słoneczne.

Krok 3: Funkcjonalność

Projektując zbiornik, musisz pamiętać o kilku istotnych elementach, takich jak rozmiar i rodzaj otworów wylotowych oraz możliwość montażu gwintowanych gniazd czy pokrywek. To detale, które jednak w znaczącym stopniu mogą wpłynąć na komfort użytkowania zbiornika na co dzień.

Krok 4: Estetyka

Jeśli zbiornik ma być zlokalizowany w widocznym miejscu, np. na zewnątrz przyczepy, warto zadbać o jego wygląd. Waterflex.pl pozwala na wybór koloru zgodnie z paletą RAL, dzięki czemu można go idealnie dopasować do stylistyki kampera.

Krok 5: Zastosowania specjalne

Jeśli zbiornik ma być wykorzystywany do przechowywania wody pitnej lub innych płynów spożywczych, warto uwzględnić dodatkowe wymagania higieniczne. Aby spełnić normy sanitarno-epidemiologiczne, konieczne będzie użycie polietylenu, który został przebadany i ma atest PZH, jak zbiorniki, które oferuje Waterflex.pl.

Krok 6: Konsultacje z ekspertami

Chociaż projektowanie zbiornika na wodę może wydawać się skomplikowane, firma Waterflex oferuje wsparcie ekspertów. Warto skonsultować swój pomysł z profesjonalistami, którzy pomogą zoptymalizować projekt pod kątem trwałości, funkcjonalności i estetyki. Możesz również poprosić o niezobowiązującą wycenę, wysyłając wiadomość na adres kontakt@waterflex.pl.

Artykuł pochodzi z numeru 5 (119) 2024 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator24.12.2024
Artykuł powstał we współpracy z marką Waterflex
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News