artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Kamperem czy samolotem do Puli?

Czas czytania 3 minuty
Kamperem czy samolotem do Puli?
Wielu turystów staje przed dylematem: gdzie jechać i czym. Poza kosztami liczy się wygoda i przygoda.

Czym dostać się np. do chorwackiej Puli na półwyspie Istria? Samolotem czy kamperem? Podróż kamperem ze wszystkimi pasażerami jest tania i wygodna (biorąc pod uwagę koszty łącznie). Jeżeli będziemy korzystać z wypożyczalni kamperów, należy pamiętać o dużo wcześniejszej rezerwacji pojazdu. Przelot samolotem też jest wygodny, ale drogi, zwłaszcza w sezonie. Kilkugodzinne czekanie w tłoku na lotnisku aż samolot wystartuje nie należy do przyjemności. Korzystając z samolotu, zwiedzanie możemy wtedy zacząć dopiero na miejscu.

Kamperem czy samolotem do Puli? 1



Z Warszawy
Jeżeli zdecydujemy się jechać kamperem (swoim lub wypożyczonym), mamy do wyboru kilka tras. Najlepiej skorzystać z przejścia granicznego w Zwardoniu i dalej kierować się na Bratysławę. W zależności od tempa podróży, dotrzemy do niej z Warszawy po ok. 10 godzinach jazdy. Im wcześniej rano rozpocznie się podróż, tym lepiej.

W Bratysławie
Kemping „Zlate Piesky” (tel. +421 244 450 592) znajduje się kilkanaście km na północny wschód od centrum, nad niewielkim jeziorem. Tam warto się zatrzymać, choć jest to miejsce oblegane latem. W centrum można zwiedzić bratysławski zamek, rynek staromiejski z fontanną Rolanda czy inne zabytki. Położone w okolicy Małe Karpaty są malownicze dzięki zamkom i winiarniom, których jest to ok. 1000. Po okolicznych winnicach prowadzi „Małokarpacki szlak winny”. W górach rosną też jadalne kasztany.
ReklamaKamperem czy samolotem do Puli? 2

Pula
Nazajutrz, po kolejnych 10 godzinach podróży, docieramy do Puli, w pobliżu której rozciąga się fantastyczna morska linia brzegowa. Na półwyspie kempingi są duże i dobrze wyposażone, ze stanowiskami dla kamperów. Można skorzystać z kempingu „Stoja” dysponującym 4000 miejsc (tel. +385 (0) 52 387144) lub mniejszego oferującego 300 miejsc „Ribarska Koliba” (tel. +385 (0) 52 214410). Do zwiedzania mamy: amfiteatr zbudowany w I w n.e. przez cesarza Wespazjana. W podziemiach budowli znajduje się wystawa dotycząca oliwek i wina. Są starożytne ruiny teatru rzymskiego z II w n.e., rynek (Forum), świątynia Oktawiana Augusta i wiele innych zabytków.

A więc, kamperem czy samolotem? Więcej na: www.camptraveller.pl

Dorota Nowak
Zdjęcia: Camp & Travel

24.03.2009
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News