Reklama
Bilbord - Camper Caravan Show 06.10-25.10 Sebastian

OBLICZA CARAVANINGU

miesiąc temu  22.09.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu

Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu fot. Bartłomiej Ryś

Akcja, o której dziś można było przeczytać w wielu serwisach informacyjnych została przez policjantów kryminalnych rozpoczęta już w 2017 roku. Jej finałem był udział aż 130 policjantów, którzy jednocześnie weszli do kilku lokalizacji na terenie wielu województw. Zatrzymano łącznie dziewięciu podejrzanych. Gang na swoim koncie miał kradzież ponad 100 aut w tym kilkunastu bardzo drogich kamperów, których wartość przekraczała 250 tysięcy złotych.

Akcja zostałą zapoczątkowana w 2017 roku. To wtedy policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zdobyli informacje o złodziejach kradnących samochody poza granicami Polski. Jak czytamy na epoznan.pl, byli wśród nich „multirecydywiści, karani i notowani w rejestrach sądowych oraz policyjnych”. Do śledztwa włączyli się policjanci z KWP w Poznaniu oraz Prokuratura Rejonowa w Poznaniu ze względu na rozmiar sprawy i jej międzynarodowy charakter.

- Kilka dni temu na terenie kilku województw policjanci zatrzymali jedenaście osób podejrzanych o kradzieże samochodów. Wśród zatrzymanych są dwie osoby, które założyły grupę przestępczą i nią kierowały. Podejrzani ukradli co najmniej 100 aut, w tym kilkanaście bardzo drogich kamperów. Wartość niektórych z nich wynosiła ponad 250 tys. zł. Kampery były legalizowane i trafiły na rynek Polski. Samochody były głównie kradzione na terenie Niemiec, Austrii, Czech - informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.
- Policjanci, którzy rozpracowywali grupę ustalili, że członkowie gangu wywodzili się z kilku województw. Były to osoby z Dolnego Śląska, Wielkopolski, z województwa lubelskiego, kujawsko pomorskiego i zachodniopomorskiego. Na czele grupy stali dwaj mężczyźni z powiatu zgorzeleckiego. Pozostali zajmowali się kradzieżami samochodów i ich transportem do paserów. Współpracował z nimi także fałszerz, który przygotowywał tabliczki znamionowe pomocne do legalizacji pojazdów na terenie Polski - dodaje.

130 policjantów podzielonych na 30 zespołów wkroczyło w jednym momencie do wytypowanych lokalizacji. Podczas przeszukań zabezpieczyli 28 samochodów, motocykl, skuter wodny, gotówkę i sprzęt służący do kradzieży pojazdów.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowania nią, kradzieży samochodów i paserstwa. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury aresztował dziewięciu podejrzanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

 • 10
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 4
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony