artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord - bookingcamper

VARIOmobil, czyli kampery na zamówienie

VARIOmobil, czyli kampery na zamówienie

Od czasu do czasu prezentujemy kampery, których na naszych drogach raczej nie zobaczymy. Chociaż Polska jest dziwnym krajem, po którym jeżdżą też najdroższe amerykańskie kampery, więc nigdy nic nie wiadomo...

Niemiecka firma VARIOmobil Fahrzeugbau GmbH istnieje od 1984 roku i jest jednym z najbardziej znanych producentów ekskluzywnych kamperów w Europie. Ich pojazdy powstają na bazie samochodów MAN, Mercedes Benz czy Volvo. Do wyboru mamy cztery typy: VARIO Perfect, VARIO Star, VARIO Alkoven i VARIO Special.

VARIOmobil, czyli kampery na zamówienie 1VARIO Perfect 800.

VARIOmobil, czyli kampery na zamówienie 2


VARIO Alkoven 800.


Na zamówienie
Kampery powstają tylko na zamówienie. Rocznie produkuje się ich zaledwie 25 sztuk. Z tego powodu VARIOmobil nie ma żadnych filii w innych krajach czy miastach. Nie musi – każdy chętny znajdzie przecież firmę. Są to nowoczesne, luksusowe kampery klasy A. Największą radość z jazdy kamperami VARIOmobil sprawiają ich osiągi: od pełnych mocy silników turbodiesel firm MAN, Daimler Chrysler czy Volvo. Każdy z kamperów wyposażony jest w garaż, w którym możemy przewozić np. samochód Smart, motocykle, rowery, narty. W środku natomiast pełen luksus: salon, łazienka z toaletą i prysznicem, meble wykonane z prawdziwego drewna, wysokiej jakości sprzęt multimedialny. Aby zwiększyć przestrzeń mieszkalną na postoju, boki pojazdu wysuwają się w pewnych miejscach prawie o metr. Dzięki temu mamy więcej miejsca w środku w salonie czy sypialni.

VARIOmobil, czyli kampery na zamówienie 3Najnowszy model Smarta też się zmieści...

ReklamaSródtekstowy YT PC
VARIOmobil, czyli kampery na zamówienie 4


... a nawet większe Porsche.


Fabryka
W fabryce w Bohmte pracuje 55 wykwalifikowanych specjalistów, którzy spełniają prawie każde życzenie klientów. Na terenie prawie 8000 metrów kwadratowych znajdują się hale montażowe, lakiernie, specjalistyczne sklepy z częściami i elementami do pojazdów kempingowych. Najwyższy standard dotyczy też materiałów użytych do produkcji. Jeżeli zapragniemy konkretnego rozwiązania np. części mieszkalnej czy sypialnej, z dużym prawdopodobieństwem uda nam się je uzyskać. Choć oczywiście, budowa całości potrwać może wtedy dłużej.

VARIOmobil, czyli kampery na zamówienie 5Naczepa Vario Dynamic 850.

VARIOmobil, czyli kampery na zamówienie 6


To model specjalny Vario 800 TI na bazie Mercedesa 815 D.


Nie tylko kampery
Na specjalne zamówienie możemy zamówić też pojazdy, których rolą będzie np. mobilne biuro z wyposażeniem. A oprócz kamperów firma może zrobić też naczepy kempingowe, które możemy pociągnąć dużymi amerykańskimi półciężarówkami.

VARIOmobil, czyli kampery na zamówienie 7Kokpit.

VARIOmobil, czyli kampery na zamówienie 8


Salon.

VARIOmobil, czyli kampery na zamówienie 9Kuchnia.

VARIOmobil, czyli kampery na zamówienie 10


Sypialnia.


Po wakacjach
Jeżeli chcielibyśmy zamówić kamper VARIOmobil klasy A, to czas oczekiwania wynosi sześć miesięcy. Kto więc nie zrobił tego wcześniej, będzie musiał czekać do późnej jesieni i otrzyma go już po wakacjach...

Wszystkie informacje znajdziemy na stronie firmy: www.vario-mobil.com

Dariusz Wołodźko
Współpraca: Jutta Röwer