Specjalista w dziedzinie audio debiutuje w branży caravaningowej z projektem Cross Cabin Concept Van. Pokład Forda Transita o długości 6,70 m to nie tylko wielostrefowy system nagłośnienia. To także wnętrze dla cyfrowych nomadów.
Znany producent systemów nawigacyjnych i nagłośnieniowych zadebiutował podczas targów CMT w Stuttgarcie (14 do 22 stycznia). I choćby z tego powodu, koncepcyjny kamper nie uszedł uwadze zwiedzających. Prezentowany kampervan ma być idealnym domem na kołach i miejscem pracy dla freelancerów i osób samozatrudnionych.
Jak można się domyślać, impulsem dla stworzeniaCross Cabin Concept Van jest post-pandemiczna rzeczywistość. Dziś coraz więcej ludzi ma możliwość pracy zdalnej. Warunkiem podstawowym stawianym przez pracodawców jest ergonomiczne miejsce pracy i szybkie łącze internetowe.
- Zaczęliśmy myśleć o nowej formie mobilności, która oferuje użytkownikom zarówno komfort tradycyjnego samochodu kempingowego, jak i zoptymalizowaną przestrzeń do pracy zdalnej, niezależnie od celu podróży. Innymi słowy zależało nam na płynnym przejściu między pracą a życiem prywatnym.... Stąd nazwa Cross Cabin - mówi Steve Crawford, dyrektor Alpine Brand Business Division.
Po szeroko zakrojonych badaniach i rozmowach - zarówno z doświadczonymi, jak i początkującymi pracownikami biur zdalnych – specjaliści z firmy Alpine przystąpili do opracowania wnętrza. Wzorowano się na japońskiej koncepcji minimalizmu i estetyki. Co tylko się dało, może być szybko ukryte.
Ukryta integracja stref sypialnych
Dominującym elementem wystroju wnętrza są drewniane panele akustyczne, które płynnie przechodzą w siedziska ławek po obu stronach ścian – to fundament sypialni. Ważnym elementem pokładu kampervana jest "Smart Table". Ukryty w podłodze blat stołu, gdy nie jest używany, można złożyć i obrócić, aby służył jako duże biurko albo stół jadalny czy konferencyjny. Blat skrywa 32-calowy monitor i zintegrowaną pełnowymiarową klawiaturę.
Praca w podróży wymaga szybkiego i stabilnego połączenia internetowego. W Alpine Cross Cabin Concept zastosowano szybki mobilny router "Alpine x alphatronics STREAM" 4G/LTE z zewnętrznymi antenami, który umożliwia perfekcyjne prowadzenie wideokonferencji w jakości HD, streaming wideo oraz pracę w chmurze.
Kabina pojazdu jest dźwiękoszczelna, co zapewnia niezakłócone wideokonferencje w ruchliwych miejscach, podczas ulewnego deszczu.
Systemy dźwięku, rozrywki i wspomagania jazdy
Wielostrefowy system nagłośnienia Alpine Adventure wykorzystuje cztery ultra-smukłe panele głośnikowe, które są doskonale zintegrowane z drewnianymi panelami ściennymi. System ten składa się z dedykowanego wielokanałowego wzmacniacza DSP Alpine oraz dwóch potężnych, ukrytych subwooferów Alpine, które zapewniają optymalny dźwięk w całym kamperze.
W szoferce znajdują się najnowsze systemy nawigacji i dźwięku Alpine, które zapewniają niezawodną nawigację i doskonałą rozrywkę podczas długich podróży. Całość uzupełnia system kamer 360 stopni. Także oczywiście marki Alpine.
Do 3 dni autonomii energetycznej
Poczucie minimalizmu i funkcjonalności uzupełniają japońskie maty na podłodze. A gwarancją niezależności są wysokiej jakości ogniwa słoneczne, akumulatory i dodatkowe rozwiązania umożliwiające pracę poza siecią 230V nawet przez 3 dni. Dość powiedzieć, że dzięki ogniwom słonecznymi i akumulatorom litowymi (2x460 Ah), nic nie stoi na przeszkodzie korzystania ze sprzętu AGD, ale także z płyty ceramicznej w kuchni. Oczywiście z pominięciem przyłącza 230V.
Fot. Alpine