artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Rapido 666F w przyszłym roku, w związku z mniejszą dostępnością podwozi Fiata Ducato, będzie oferowany głównie na bazie pojazdów marki Peugeot. Tym razem skupiamy się na bardzo estetycznych i funkcjonalnych wnętrzach
Rapido 666F w przyszłym roku, w związku z mniejszą dostępnością podwozi Fiata Ducato, będzie oferowany głównie na bazie pojazdów marki Peugeot. Tym razem skupiamy się na bardzo estetycznych i funkcjonalnych wnętrzach

Komfortowo i estetycznie. Ultimate Line w kamperach Rapido

Czas czytania 4 minuty

Aż siedem modeli Rapido, francuskiego producenta kamperów, na rok 2023 ma wyposażenie części mieszkalnej w stylu Ultimate Line. To specjalna linia, w której znajdziemy wiele funkcjonalnych, ale też estetycznych rozwiązań.

Zintegrowany odkurzacz, tapicerka z ekologicznej skóry (to tkanina pokryta poliamidem – wygląda bardzo dobrze, a poza tym nie budzi wątpliwości etycznych), kabina prysznicowa w kolorze białym i dla odmiany – mata prysznicowa w kolorze czarnym. Regulowana moc światła w salonie i tylnej sypialni, w części modeli bardzo praktyczne ogrzewanie rozprowadzane z nogi stołu. Za sprawą podgrzewanych zbiorników, także na wodę szarą, wszystkie kampery z tej serii są pojazdami całorocznymi. Mowa o modelach z serii 6F: 666F i 696F, serii 8F: 8066dF i 8096dF, a także serii Distinction: i66, i96 oraz i190. Przyjrzyjmy się bliżej dwóm z nich.

Komfortowo i estetycznie. Ultimate Line w kamperach Rapido 1
Układ wnętrz modelu 666F jest typowy dla pojazdu półzintegrowanego
Komfortowo i estetycznie. Ultimate Line w kamperach Rapido 2

Półintegra na szóstkę

To jeden z najpopularniejszych modeli w gamie kamperów marki Rapido. Model 666F możemy zamówić na podwoziu peugeota ze 140-konnym silnikiem o pojemności 2,2 l. Niestety, tylko w wersji z manualną skrzynią biegów. Baza ma szeroki rozstaw kół (1,98 m). Cały kamper mierzy natomiast 7,5 m długości.
A co wewnątrz? Do dyspozycji mamy duży otwarty salon typu face to face. Jest oczywiście łazienka z toaletą, jest wydzielona kabina prysznicowa. Tylne podwójne łóżko może funkcjonować jako jedno podwójne lub 2 pojedyncze. Istnieje też oczywiście możliwość zamówienia kolejnego łóżka, opuszczanego elektrycznie w przedniej części pojazdu.
Bardzo praktycznie i wygodnie jest w kuchni, a to za sprawą sporego blatu, ścianki oddzielającej tę część od salonu (tapicerka nie zostanie uszkodzona) oraz dużej, 145-litrowej lodówki. Zbiornik wody czystej ma pojemność 120 l, a wody szarej – 90 l.
W tym kamperze za sprawą dodatkowych drzwi możemy bardzo wygodnie oddzielić tylną sypialnię od części dziennej. To praktyczne rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu kampera dla siebie. W tym modelu, co ciekawe, możemy opcjonalnie zakupić ogrzewanie podłogowe w części mieszkalnej, działające przy podłączeniu do zewnętrznego źródła 230 V. Skoro o temperaturze mowa, w standardzie kamper otrzymuje system Truma Combi 6 EH (na gaz i prąd).

Komfortowo i estetycznie. Ultimate Line w kamperach Rapido 3
Nawet 7 miejsc przy tym stole – takie rzeczy tylko w integrach. Wygodnie, przestronnie, a za sprawą Ultimate Line także estetycznie i praktycznie. To model Rapido i190

Komfortowo i estetycznie. Ultimate Line w kamperach Rapido 4
Trzy duże, podwójne łóżka w jednym kamperze – to ogromny atut modelu i190
Komfortowo i estetycznie. Ultimate Line w kamperach Rapido 5

i190 – integra dla wymagających

Blisko 8-metrowa integra na 180-konnym Fiacie Ducato, z masą dopuszczalną na poziomie 4,5 t – to dane techniczne kolejnego modelu dostępnego w wersji Ultimate Line. i190, z ogrzewaniem Alde w standardzie, oferuje w swoich wnętrzach salon dla 7 osób oraz aż 6 komfortowych miejsc do spania. To za sprawą 2 łóżek w części salonowej. Dostępna jest też oczywiście wersja 4-osobowa, bez opuszczanego łóżka nad szoferką. Jeśli nie potrzebujemy tego łóżka, znawcy tematu sugerują nie zamawiać go „na zapas”. Dodatkowe łóżka to waga, niewielki, ale jednak hałas w trakcie podróży, a także sporo mniej miejsca nad głowami mieszkańców. Wszystko jednak wedle indywidualnych potrzeb.
Kamper dla tak dużej rodziny musi posiadać spore zbiorniki wody. I tak jest w tym przypadku – na wodę czystą mamy aż 190-litrowy zbiornik, a na szarą o pojemności 110 l. Nie może być inaczej w pojeździe tej klasy – mamy wydzieloną łazienkę z toaletą, natomiast prysznic jest oczywiście wyodrębnionym pomieszczeniem. Centralne łóżko posiada elektryczną regulację wysokości (nawet do 30 cm) oraz dużą przestrzeń do przechowywania pościeli czy odzieży. 
W kuchni mamy bardzo głęboką lodówkę o pojemności 171 l, oczywiście aneks kuchenny z palnikami, ale także piekarnik.

Ponad 60 lat na rynku

Rapido to francuski producent z ponad 60-letnią tradycją. Najpierw były przyczepy kempingowe, a później kampery. Właściwie od początku Rapido kojarzone było z dużym komfortem użytkowania i wysoką jakością wykończenia wnętrz. W ofercie tego producenta znajdziemy pełną gamę pojazdów kempingowych – od niewielkich van-ów, przez prezentowane w tym artykule półintegry i integry. Dla Rapido zawsze ważna była opinia klientów w sprawie ostatecznego wyposażenia danego pojazdu, stąd bardzo szeroka lista opcji dodatkowych oraz elastyczność, tak fabryki, jak i krajowych dealerów. W Polsce są nimi firmy CamelCamp z Poznania, M-Camp Centrum Kempingowe z Dzierżoniowa oraz M-Camp Kutno.

Artykuł pochodzi z numeru 6 (108) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator14.09.2023
Artykuł powstał we współpracy z marką M-CAMP
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News