artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord caravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
Na zdjęciu możemy zobaczyć dodatkowe, piąte miejsce do jazdy
  fot. Bartłomiej Ryś Na zdjęciu możemy zobaczyć dodatkowe, piąte miejsce do jazdy

Balcamp przygotowany do pracy zdalnej [FOTO]

Na placu polskiego producenta kamper vanów, firmy Balcamp.pl, mogliśmy zobaczyć wyjątkowy samochód, który nie tylko jest w pełni przygotowany do pracy zdalnej, ale też dysponuje dodatkowym, piątym miejscem do jazdy oraz… zaczepami, do których można zaczepić hamak.

Kamper bazuje na podwoziu MANa, pod maską pracuje silnik dwulitrowy o mocy 177 koni mechanicznych. Zestaw współpracuje z automatyczną skrzynią biegów. Szoferka, już w standardzie, jest świetnie wyposażona. Mamy tutaj bardzo dużą stację multimedialną z kolorowym ekranem dotykowym, automatyczną, dwustrefową klimatyzację oraz liczne systemy poprawiające komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Balcamp przygotowany do pracy zdalnej [FOTO] 1

Prawdziwa magia kryje się jednak w zabudowie. Na specjalne życzenie klienta Balcamp dołożył tu piąte miejsce do jazdy. Blokuje ono co prawda komunikację wejściowo/wyjściową, ale cały fotel można w bardzo łatwy sposób zdemontować po dojeździe do miejsca docelowego. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii, firma zamieniła tylną kanapę na dwuosobową ławkę. W ten sposób każdy pasażer może swobodnie podróżować regulując fotel zgodnie z własnymi potrzebami. Nie ma tu mowy o kącie 90 stopni pomiędzy kręgosłupem a nogami co ma znaczący wpływ na komfort samej jazdy.

Balcamp przygotowany do pracy zdalnej [FOTO] 2

Kamper został przygotowany do pracy zdalnej. Tylko sam router na dwie karty SIM, dostosowany do potrzeb caravaningowców, kosztował aż 1000 euro. Świetnie odbiera sygnał LTE i za pomocą protokołu WiFi przekazuje Internet do odbiorników na pokładzie. 

Balcamp przygotowany do pracy zdalnej [FOTO] 3

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Pod łóżkiem klient zażyczył sobie specjalną półkę na laptopa. 

Balcamp przygotowany do pracy zdalnej [FOTO] 4Balcamp przygotowany do pracy zdalnej [FOTO] 5

Na pokładzie zostaną zainstalowane aż dwa potężne akumulatory LiFePO4 o pojemności 200 Ah (!!) każdy.

Balcamp przygotowany do pracy zdalnej [FOTO] 6

System gazu jest tutaj zintegrowany. Nie ma mowy o kłopotliwej wymianie butli gazowych. Zbiornik został zainstalowany w szafce pod łóżkiem, tankowanie go odbywa się za pomocą zewnętrznego złącza.

Balcamp przygotowany do pracy zdalnej [FOTO] 7

Przetwornica? Oczywiście - jest niezbędna przy pracy zdalnej. Ta tutaj ma aż 3000W mocy.

Balcamp przygotowany do pracy zdalnej [FOTO] 8

W środku znajdziemy dwa łóżka. Pierwsze, opuszczane elektrycznie, zainstalowane jest nad szoferką i przednim salonem. Drugie, stałe, jest z tyłu pojazdu. Warto zwrócić uwagę na świetny dobór kolorystyczny, zarówno tapicerek jak i mebli. To oczywiście inwencja twórcza klienta - Balcamp daje w tej materii pełną swobodę. 

Balcamp przygotowany do pracy zdalnej [FOTO] 9

Gdyby było mało prądu to szafkę, która zazwyczaj skrywała butlę gazową zamieniono na przestrzeń przeznaczoną dla agregatu prądotwórczego.

Jest to też jeden z pierwszych kamper vanów, który zyskał na pokładzie system filtracji wody CamperWater. 

Balcamp przygotowany do pracy zdalnej [FOTO] 10

Na końcu warto wspomnieć o dwóch zaczepach pomiędzy tylnymi drzwiami. To tam klient będzie wieszał swój wypoczynkowy... hamak. 

Balcamp przygotowany do pracy zdalnej [FOTO] 11


Bartłomiej Ryś17.06.20210