artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Szukasz przygody życia w krainie skutej lodem?

Szukasz przygody życia w krainie skutej lodem?

Czas czytania 2 minuty

Polska Stacja Antarktyczna imienia Henryka Arctowskiego szuka chętnych do pracy! W odizolowanej od reszty świata placówce znajdzie się miejsce dla szefa kuchni, lekarzy, mechaników, informatyków i oczywiście naukowców.

Właśnie ruszyła rekrutacja na 49. Polską Wyprawę Antarktyczną. To niesamowita gratka dla pasjonatów badań z zakresu meteorologii, glacjologii, a też dla fanów poznawania zwierząt i dzikiej przyrody w odizolowanej od reszty świata krainie lodu. Poszukiwani są nie tylko naukowcy, ale też personel, dzięki któremu stacja będzie poprawnie funkcjonować.

Szansę na pracę ponad 14 tysięcy kilometrów od Polski mają m.in. kucharze, lekarze, ratownicy medyczni, elektrycy i energetycy, technicy i informatycy, konserwatorzy maszyn – w tym osoba zajmująca się obsługą i naprawami sprzętu pływającego.

Pierwsza grupa na Antarktydzie już w listopadzie 2024 roku

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 lutego, a rozmowy kwalifikacyjne odbywać się będą już w marcu. Wybrani kandydaci przejdą następnie badania lekarskie. Przygotowania do wyprawy, w czasie których będą miały miejsce szkolenia indywidualne i grupowe, potrwają od lipca do października. Praca na stacji rozpocznie się w listopadzie 2024 roku, natomiast zakończy – w przypadku grupy letniej – w kwietniu 2025 roku. W przypadku grupy zimowej będzie to grudzień 2025 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znaleźć można na stronach internetowych Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (

https://arctowski.aq/pl) oraz Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN.

Uruchomiona 26 lutego 1977 roku Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego jest całoroczną stacją naukowo-badawczą położoną nad Zatoką Admiralicji na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Stacja znajduje się w miejscu całkowicie odizolowanym, w którym nierzadko panują skrajnie trudne warunki pogodowe. To dlatego wybrani kandydaci prócz wynagrodzenia mogą liczyć na bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie. Wyposaży się ich także w niezbędną odzież i sprzęt specjalistyczny oraz zapewni transport i ubezpieczenie.

Fot. Arctowski Polish Antarctic Station


Michał Żak26.01.2024
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News