artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
Święto kamperów Tonke zdominują elektryki?

Święto kamperów Tonke zdominują elektryki?

Czas czytania 3 minuty

Specjalista od zeroemisyjnych kamperów zaprasza na czwartą edycję zlotu Tonke Busfestival, który odbędzie się w najbliższą sobotę na terenie kempingu Munnikenhof w okolicach Bredy w Niderlandach. W programie wydarzenia jest m.in. zwiedzanie siedziby firmy.

Firma zaczynała w branży caravaningowej z propozycją kamperów o wyglądzie cygańskiego wozu. Od tego czasu stawia prawie wyłącznie na kampervany z napędem elektrycznym. To bardzo często propozycje bazujące na Mercedesie EQV i Transporterze marki Volkswagen.

- 90% wszystkich budowanych przez nas kamperów jest już teraz tylko zeeroemisyjnych - oznajmia Maarten van Soest, założyciel firmy Tonke.

- Sam jestem ciekaw, jakim zainteresowaniem będzie się cieszyć nasz tegoroczny zlot wśród posiadaczy kamperów z bateriami trakcyjnymi. Jedno jest pewne. Tonke Busfestival to formuła wydarzenia, która pozwala fanom caravaningu dzielić się swoim doświadczeniem w użytkowaniu pojazdów naszej marki. 15 czerwca 2024 r. na terenie kempingu Munnikenhof w okolicach Bredy w Niderlandach czeka nas muzyczny festiwal z pysznym jedzeniem i napojami serwowanymi z food trucków. Pomyśleliśmy także o rozrywce dla najmłodszych, więc tym bardziej nie możesz przegapić tego gościnnego wydarzenia rodzinnego! Po szczegóły na temat wydarzenia odsyłam do naszej witryny: www.tonke.eu.

Tonke Busfestival 2024 gwarantuje dzień pełen zabawy i zajęć dla wszystkich miłośników samochodów kempingowych. W programie wydarzenia jest zwiedzanie salonu sprzedaży i zakładów produkcyjnych firmy oddalonych o kilka kilometrów od kempingu Munnikenhof.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-30.06 Sebastian
Oddając to coś naturze

Producent kamperów chwali się, że już od dawna korzysta wyłącznie z zielonej energii elektrycznej i rokrocznie ogranicza udział odpadów poprodukcyjnych.

- Skoro mamy ambicję produkować zeroemisyjne pojazdy kempingowego, to musimy być konsekwentni także w działaniach na rzecz planety w ramach statutowej działalności naszej firmy. Przykładowo, staramy się w miarę możliwości poddawać recyklingowi materiały i stosować jak najwięcej tych przyjaznych środowisku, takich jak np. bambus. To roślina, która rośnie szybko, jest zbierana w sposób zrównoważony i wytwarza solidny materiał - mówi założyciel firmy.

Zupełnie innym projektem, dzięki któremu Tonke chce zmniejszyć swój ślad węglowy, jest Tonke Lands. To inicjatywa w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Producent kupił już spory kawałek ziemi, który ma ambicję całkowicie zazielenić, a który będzie udostępniany fanom caravaningu na czas krótkich postojów. A być może także na czas kolejnych edycji imprez z cyklu Tonke Busfestival. Jeszcze innym przykładem działań społecznych jest promocja różnorodności wśród zatrudnionej kadry. Okazuje się, że w budowie kamperów spory udział mają kobiety. Już 30% kadry technicznej stanowi płeć piękna.

Fot. Tonke


Michał Żak10.06.2024
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News