artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord polferries 11.05-11.06 Grzegorz
Spłonęła przyczepa. Jest ofiara śmiertelna

Spłonęła przyczepa. Jest ofiara śmiertelna

Czas czytania 1 minuta

W piątek wieczorem na ul. Zmiennej w Łodzi w przyczepie kempingowej spłonął człowiek. W notatce strażaków odnotowano, że do tragedii doszło z winy zaprószenia ognia.

Przyczynami pożarów przyczep kempingowych w okresie zimowym bywa najczęściej zwarcie instalacji elektrycznej lub zaprószenie ognia. To domowe urządzenia grzewcze (przysłowiowe farelki) i piecyki gazowe, które nie wolno używać w zamkniętych pomieszczeniach, są bardzo często źródłem tragedii. Wystarczy nieuwaga, by takie urządzenie przewrócić.

Gaz w szczelnej kabinie może być przyczyną śmiertelnego zaczadzenia, a otwarty płomień może spowodować pożar. I to właśnie zaprószenie ognia według pierwszych ustaleń strażaków było przyczyną tragedii w Łodzi. Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w piątkowy wieczór (16 grudnia br.) przy ulicy Zmiennej. Na prywatnej posesji w stojącej tam przyczepie wybuchł ogień. Zaalarmowani strażacy około godz. 18. pojechali natychmiast na miejsce.

- Przyczepa kempingowa była już całkiem spalona i niestety wewnątrz strażacy znaleźli zwęglone zwłoki - mówi nam mł.kpt. Łukasz Górczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Łodzi.

Ich identyfikacja była niemożliwa.

Fot. www.kmpsplodz.pl


Rafał Dobrowolski18.12.20220
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News