30 stycznia br. w siedzibie PZM przy ulicy Górczewskiej odbyło sięe uroczyste posiedzenie Zarządu Głównego wspólnie z Główną Komisją Rewizyjną oraz Trybunałem Związku inaugurujące obchody 60 lecia Polskiego Związku Motorowego.
Uroczystość odbyła się dokładnie w rocznicę zjazdu założycielskiego Polskiego Związku Motorowego, który powstał w wyniku połączenia Automobilklubu Polski oraz Polskiego Związku Motocyklowego w dniu 30 stycznia 1950 roku.
Odpowiedzi brak...
Jak podawał „PC” w numerze 29 – PZM (skupiający w swych szeregach 27 klubów caravaningowych) podjął inicjatywę zmiany przepisu dotyczącego znakowania pojazdów caravaningowych tzw. tablicami wyróżniającymi. W lipcu 2009 r., skierowaliśmy do Sejmun RP oraz Ministerstwa Infrastruktury, trzy listy opisujące nieżyciowy przepis, nakazujący mocowanie na przyczepach i kamperach tablic, które w żaden sposób tam nie pasują. Powołaliśmy się na przepisy w innych krajach UE, które zaliczają takie pojazdy do wyjątków oraz fakt, że nasze tablice podczas podróży zagranicznych budzą zdziwienie, a mogą stać się nawet podstawą do mandatu. Do dziś niestety, mimo wielu przypomnień i interwencji, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. W dniu 19.01.2010r., skierowaliśmy ponownie listy interwencyjne, tym razem wprost na ręce Marszałka
Sejmu RP – Pana Bronisława Komorowskiego oraz Ministra Infrastruktury – Pana Cezarego Grabarczyka. Liczymy, że odpowiedzialne za tworzenie i zmiany przepisów ruchu drogowego służby w tych dwóch instytucjach, zareagują wreszcie na nasze postulaty.
Sporty popularnei turystyka PZM
Pod tą nazwą kryją się dziedziny turystyki motorowej, które funkcjonują w PZM. Są to: Turystyka Motorowa, Nawigacja Samochodowa, Zmotoryzowani Niepełnosprawni oraz Pojazdy Zabytkowe i Off Road. Trzy pierwsze dyscypliny związane były przez wiele lat ściśle z caravaningiem, tworząc wspólną Główną Komisję Sportów Popularnych i Turystyki. Od zjazdu PZM w roku 2007 roku caravaning PZM kierowany jest z powodzeniem przez samodzielną Komisję Caravaningu i Campingu. Interesujące informacje o naszej turystyce motorowej, o organizowanych imprezach i szkoleniach, znajdą Państwo na stronie internetowej www.pzm.pl, pod hasłem turystyka. Tam też można zapisać się na subskrypcje newsletterów: turystyki i sportu, które co tydzień docierają do tysięcy czytelników w Polsce i za granicą.
Stanisław Reterski
wiceprezes ZG PZM ds. Turystyki