Dziesiątki kilometrów, które caravaningowiec przemierza swoim kamperem lub z przyczepą, mogą być teraz zapamiętane na coraz bardziej popularnym portalu buddyway.pl.
Wybierając się na tegoroczne wakacje, można w sieci rejestrować przebytą trasę. Wystarczy w telefonie komórkowym zainstalować aplikację Buddyway i uruchomić ją na czas podróży. Informacje o zajmowanej pozycji będą za zgodą właściciela telefonu wysyłane na portal. Ktokolwiek z rodziny lub przyjaciół, kto będzie chciał dowiedzieć się o miejscu aktualnego przebywania bliskiej osoby, loguje się na buddyway.pl i śledzi poruszanie się pojazdu lub to, jak wygląda podsumowanie podróży po jej zakończeniu. Wyświetlane są takie informacje, jak: długość trasy, godziny rozpoczęcia podróży i jej zakończenia, średnie i maksymalne prędkości na trasie, które są przedstawione na wykresie, a także osiągnięte wysokości n.p.m. Dodatkowo na trasie wykrywane są automatycznie przerwy w podróży i zaznaczane w odpowiednim miejscu na mapie.
U mnie zadziała? Aplikacja sprawdza się obecnie również w starszych telefonach, które mogą instalować aplikację Java J2ME, system operacyjny Windows Mobile i Symbian. Aby zapisywać trasę niezbędny jest telefon komórkowy oraz GPS (albo wbudowany w nowsze telefony, albo oddzielny moduł GPS na Bluetooth – w cenie ok.100 zł w sklepach internetowych). Działa to na całym świecie. Wystarczy zapisać w pamięci telefonu swoje trasy, a potem wysłać je do serwisu poprzez hotspot, WLAN albo GPRS, gdy tylko znajdziemy się w miejscu z dostępem do internetu. Co więcej – to wszystko jest za darmo. Jedyną opłatą, którą ponosimy jest koszt przesłania danych z komórki do serwisu Buddyway.
To nie zdarza się codziennie! Przebytą trasę można wzbogacić o krótki opis i zdjęcia. Wysyłanie notatki jest szczególnie przydatne kiedy w drodze wydarzy się coś wyjątkowego, warte zapamiętania. Niespotykanie piękne miejsce, mili gospodarze, niezwykle dziurawa droga – opisz to w formie krótkiej notatki i wyślij na buddyway.pl – informacja znajdzie się przy twojej trasie, dokładnie w miejscu, w którym się wówczas znajdowałeś.
Gdzie jesteś?! Portal buddyway.pl to świetne rozwiązanie nie tylko dla caravaningowców, ale także małżonków wyjeżdżających w delegację czy dzieci jadących na wycieczkę szkolną, które za pośrednictwem tego serwisu będą mogły na bieżąco informować swoich rodziców o aktualnym miejscu pobytu. To od nas samych zależy na czyje konto (i kto będzie miał do niego dostęp) będziemy wysyłać informacje z trasy. Możemy równie dobrze udostępnić nasze zapisy szerszemu gronu odbiorców, wybierając opcję “PUBLIKUJ” i wówczas każdy może odczytać naszą pozycję. Dodatkowo, jeśli mamy bloga lub własną stronę internetową, możemy na niej umieścić mapę z trwającą lub przebytą trasą.
Oprócz śledztwa Zapisywanie przebytych tras na opisywanym serwisie ma wiele dodatkowych zalet. Po powrocie z podróży możemy pokazać trasę przyjaciołom, którzy również chcieliby wybrać się niebawem w to miejsce. Mało tego, zapamiętanymi drogami na buddyway.pl można podzielić się z innymi za pośrednictwem programu Google Earth i zobaczyć własną trasę w 3D i ponownie (chociaż już wirtualnie) przeżyć przygodę. Buddyway.com jest portalem międzynarodowym, najbardziej popularnym w USA (52% użytkowników). Znany jest także w Wielkiej Brytanii (6%), Kanadzie (5%) i Indiach. Polacy korzystają w większości z polskiej wersji portalu na buddyway.pl
Firma Blue Media S.A., która obsługuje portal Buddyway, otrzymała za autorskie rozwiązania tego serwisu wyróżnienie w konkursie Złote Anteny Świata Telekomunikacji 2009, w kategorii USŁUGA ROKU.
Joanna “Funkel” Gracek
06.07.2010
Podziel się treścią:
Obserwuj nas na Google News
Zapisz się na newsletter
Bądź na bieżąco! Wpisz swój adres e-mail i otrzymuj bezpłatnie najciekawsze artykuły, relacje, porady fachowe i informacje o promocjach.
Informujemy, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności (dostępną w regulaminie). W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności (dostępną w regulaminie).