PRZEGLĄD RYNKU

ponad rok temu  14.11.2017, ~ Administrator   

Każdego roku blisko 30% całego eksportu akumulatorów produkowanych przez polską firmę ZAP Sznajder Batterien S.A. jest wysyłanych do Skandynawii. Tamtejsi kierowcy cenią je za niezawodność eksploatacji w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Natomiast od 2017 roku polskie akumulatory są dostępne również w Islandii, gdyż i tam dotarły informacje o ich arktycznej mocy. A taka "arktyczna moc" z pewnością przydaje się w kamperach. 

Z myślą o polskich i zagranicznych kierowcach, na podstawie analizy trendów na rynkach europejskich, przeprowadzonej przez dział eksportu, zarząd ZAP Sznajder Batterien S.A. podjął decyzję o uruchomieniu produkcji nowych modeli akumulatorów z serii Silver Premium o pojemnościach 75 Ah i 95 Ah przeznaczonych do pracy w autach osobowych (ale nie tylko w nich) przy temperaturach dochodzących nawet do -40 stopni Celsjusza!

Jeżeli mowa o autach osobowych, to akumulatory te są przeznaczone przede wszystkim dla takich marek jak Toyota, Nissan, Mazda, Hyundai i Kia, oraz do pojazdów z silnikiem Diesla importowanych z USA, których baterie charakteryzują się wysokimi prądami rozruchowymi.

Ich bezawaryjną pracę i trwałość zapewnia zastosowanie stopu srebrowo-wapniowego, a także nowatorski dodatek grafitu w płytach ujemnych baterii. Dzięki znikomemu zużyciu wody akumulatory są całkowicie bezobsługowe.

Nasze najnowsze akumulatory z serii Silver Premium doskonale sprawdzają się w skrajnie trudnych warunkach pogodowych panujących w Norwegii, Finlandii, Szwecji czy Islandii i z pewnością nie zawiodą kierowców również w Polsce. Gwarancją tego jest ponad 90 lat tradycji i doświadczenia w produkcji akumulatorów firmy z Piastowa koło Warszawy! – mówi Grzegorz Janik, dyrektor ds. eksportu ZAP Sznajder Batterien S.A.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony