Reklama
Bilbord Dometic podstrony

TARGI

PREZENTACJE POJAZDÓW

10 miesięcy temu  27.03.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Skydancer Apero - polska premiera podczas Motor Show 2019

Już jutro rozpoczynają się targi Poznań Motor Show 2019, na których (jak zawsze) obecny będzie nasz magazyn. Tym razem i my na swoim stoisku mamy dużą premierę. Po raz pierwszy w Polsce zostanie (oficjalnie) zaprezentowany Skydancer Apero, czyli projekt łączący zalety kampera i kabrioletu. 

To pierwszy na świecie tego typu pojazd. Wcześniej na naszym stoisku pokazywaliśmy prototyp bazujący na używanej ciężarówce. Teraz to już w pełni funkcjonalna, produkcyjna wersja tego kampera. 

Skydancer Apero to kamper bazujący na Fiacie Ducato. Jego DMC to 3,5 tony, więc każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii „B” może się nim swobodnie poruszać. Jego największą innowacyjnością jest otwierany elektrycznie dach na „wyższym” poziomie, czyli w miejscu, gdzie ulokowana jest szoferka. Dach może pozostać otwarty również w trakcie jazdy. W tym miejscu może być również stworzone pierwsze, dwuosobowe, duże (205x125 cm) łóżko. 

Dolny pokład - część mieszkalna

Na dolnym pokładzie zaskakuje przede wszystkim bardzo duża przestrzeń. Swobodnie w „salonie” może poruszać się cała ekipa bytująca na pokładzie. Z tyłu pojazdu ulokowano drugie, dwuosobowe łóżka o długości 200 i szerokości 140 cm. Wejście do niego ułatwiają schodki, które w prosty sposób chowają się w kierunku garażu - to kolejna innowacja Skydancer’a. Obok znajdziemy dużą lodówkę Dometic (145 litrów), do której mamy swobodny dostęp nawet wtedy, gdy schodki są rozłożone. 

W kąciku kuchennym znajdziemy zlew oraz kuchenkę gazową. Jeżeli potrzebujemy większej przestrzeni roboczej, to w kilka chwil rozłożymy dodatkowy blat, który później może być przekształcony w np. podkładkę pod kawę dla osób wypoczywających na tylnim łóżku. Jak widać, Skydancer Apéro jest pełen drobnostek znacznie poprawiających komfort. 

W kamperze znajdziemy też łazienkę połączoną z toaletą. Tutaj też znajdziemy ciekawą drobnostkę. Zlew „chowa się” w ścianie i tym samym umożliwia bezproblemowy dostęp do toalety kasetowej Thetforda. 

Na końcu, warto zwrócić na olbrzymi garaż z tyłu. Bezproblemowy dostęp do niego zapewnia szeroka klapa. Do wnętrza zapakujemy hulajnogi, rowery oraz wszystkie niezbędne (i zbędne) bagaże. 

Ogrzewanie jest standardowe, gazowe. Całość napędzana jest przez bojler Truma Combi. Jak mówi sam konstruktor, kamper jest przeznaczony raczej do używania w trakcie zasadniczego sezonu caravaningowego, czyli w okresie wiosenno-letnim. 

Skydancer’a Apero będzie można zobaczyć na stoisku „Polskiego Caravaningu”. Zapraszamy już dziś!

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony