artykuły

PODRÓŻE
Reklama2021 Bilbord - exide 27.07-30.09 Sebastian
Polscy turyści wydali we Włoszech 653 mln euro
Camping we Włoszech lub Chorwacji to świetny pomysł na spędzenie wakacji ze znajomymi, rodziną lub tylko w parze  fot. Bartłomiej Ryś

Polscy turyści wydali we Włoszech 653 mln euro

Jeżeli ktokolwiek jeszcze uważa, że Polacy mało lub w ogóle nie podróżują poza granice naszego kraju, ten się „grubo myli”. Jak podaje portal ttg.com.pl, w 2017 roku do Włoch przyjechało ponad 5 mln turystów, czyli o 10,3% więcej, niż w roku poprzednim. 

Sondaż przeprowadzony przez Banca Italia pokazał, że Rodacy w kraju winem i pizzą płynącym wydali aż 653 mln euro co oznacza wzrost o 11,7% w stosunku do danych sprzed 5 lat.  Trzy regiony, w których Polacy wydali najwięcej to Wenecja Euganejska: 140 mln euro, Lombardia: 107 mln euro i Lacjum: 73 mln euro.

To samo badanie pokazało również, gdzie Polacy podróżują najchętniej. Na pierwszym miejscu jest własny kraj, na drugim Niemcy, ostatnie miejsce podium dla Wielkiej Brytanii i Chorwacja na miejscu czwartym.

Te statystyki idealnie odwzorowują tendencje caravaningowe. Nasi Czytelnicy uwielbiają Włochy i Chorwację, ta ostatnia pobiła wręcz wszelkie rekordy popularności. Kempingi w tych krajach (zwłaszcza w okresie letnim) są bardzo oblegane, na część z nich można się dostać wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji miejsca. Te słowa znalazły potwierdzenie również podczas naszej akcji #AlbaniaPC. Nawet we wrześniu, więc już po teoretycznym sezonie „wysokim” na wielu chorwackich polach spotkaliśmy bardzo dużą ilość Rodaków z praktycznie każdego zakątka naszego kraju.

Pamiętajcie, że w naszej wyszukiwarce znajdziecie aż 4147 kempingów z różnych zakątków Europy. Polecamy!


Bartłomiej Ryś20.12.20180

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW