Reklama
Bilbord - PKO sprawdz [1] 14.06-20.06 Kasia

OBLICZA CARAVANINGU

ponad rok temu  11.05.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

Cisza, spokój, komfort i bezpieczeństwo - tego szukają turyści w 2020 roku i to daje im caravaning

Cisza, spokój, komfort i bezpieczeństwo - tego szukają turyści w 2020 roku i to daje im caravaning fot. Bartłomiej Ryś

Stowarzyszenie „Polska Grupa Caravaningowa” doskonale wykorzystało bieżącą sytuację epidemiologiczną i przez kilka ostatnich tygodni mocno pracowało nad promocją caravaningu jako najbezpieczniejszej formy podróżowania. Udało się. Największe media ogólnopolskie „podchwyciły” temat a dealerzy, właściciele kempingów oraz wypożyczalnie przeżywają prawdziwe oblężenie - największe od kilku lat.

W momencie, kiedy cała branża turystyczna zamarła pytając „co dalej”, członkowie stowarzyszenia „Polska Grupa Caravaningowa” mocno działali by zaprezentować caravaning jako ciekawą, bezpieczną alternatywę na wakacje 2020 spędzone nawet we własnym kraju. Joanna Woźnica, Bartłomiej Ryś, Piotr Kozłowski, Andrzej Zawiliński, Radosław Gogulski, Alicja Ortynecka, Bogusz Trepka - to te osoby zaprojektowały a następnie szeroko wdrożyły pomysł akcji ujętej pod hashtagiem #bezpieczniejszewakacje. Efektem wszystkich podjętych działań było m.in. zgromadzenie pod szyldem stowarzyszenia wielu, wielu podmiotów, stworzenie grafik identyfikacyjnych, postawienie specjalnej witryny internetowej www.bezpieczniejszewakacje.pl, liczne publikacje w mediach ogólnopolskich. Największym sukcesem jest materiał zrealizowany przez „Fakty” TVN wyemitowany w wieczornym „pre-time’ie”, czyli momencie, w którym największa ilość osób znajduje się przed odbiornikami. 

Efekt? Zainteresowanie tą formą podróżowania jest gigantyczne. Kempingi przeżywają oblężenie a ci, którzy mają odpowiednie kampery już dziś korzystają z pól zlokalizowanych nie tylko nad morzem, ale i w całym kraju. Właściciele kempingów, którzy wykorzystali okazję i zainwestowali w wydzielone parcele z podłączeniem do wody, prądu i kanalizacji - wygrali. Te miejsca są najbardziej rozchwytywane. Turyści nie chcą korzystać ze wspólnych sanitariatów a jednocześnie marzą o tym, by choćby chwilę spędzić swój urlop „tak, jak zwykle”. Rośnie też zainteresowanie przyczepami kempingowymi, które mają dużą przestrzeń sanitarną. Do tej pory ten aspekt był na końcu potrzeb potencjalnego klienta. Serwisy caravaningowe relacjonują o dużym zainteresowaniu takimi tematami jak panele solarne czy przetwornice. Ich klienci przygotowują się do bytowania „na dziko”, z dala od innych.

Krótko mówiąc, dzięki podjętym działaniom i zainwestowaniu odpowiednich ilości środków na promocję, caravaning już dziś wygrał. W 2020 roku będzie to najbardziej rozchwytywana forma podróżowania. Wielu z nas odkryje gigantyczny potencjał, jaki kryje się w naszym kraju. Pamiętajmy, że jesteśmy zaledwie na początku wiosny. „Boom” dopiero przed nami a już najlepsze nadmorskie kempingi zgłaszają brak wolnych miejsc na okres czerwiec-sierpień. Ekstra - oby tak dalej. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 156

 • 97
  ZADOWOLONY
 • 10
  ZASKOCZONY
 • 11
  POINFORMOWANY
 • 10
  OBOJĘTNY
 • 6
  SMUTNY
 • 14
  WKURZONY
 • 8
  BRAK SŁÓW

Komentarze (12)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Albert 12 10 miesięcy temu Niestety ilosc turystów nie idzie w jakosci swiadczonych usług; wlasciciele campingów -na szczescie w mniejszosci - koncentruja sie na "sciskaniu" powierzchni dla kasy o standardzie sanitarnym i socjalnym całkowicie zapominajac. Ta nienormalnosc wynika z ogromnego popytu na jakiekolwiek miejsce do zatrzymania . Zrobiło sie niefajne czego w tym roku dwukrotnie doswiadczylem.. Niestety brak alternatywy w chwili obecnej . Albert
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Ja&Ja 11 ponad rok temu Zastanawiam się , czy w Polsce są miejsca to zatrzymania się takim kempingiem ? W Skandynawii i Ameryce to norma. Ale czy w Polsce ?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Qwerty 10 ponad rok temuocena: 75%  Dla nas starych kamperowców wyjadaczy miejsca na dziko są dobrze znane. Jesteśmy bezpieczni. A nowicjusze nie wiedzą jak oszczędnie korzystać z wody i prądu i będą płakać
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Pierzasty 9 ponad rok temuocena: 100%  Pytam się - po co ?!
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ mongo 8 ponad rok temuocena: 100%  Anet. Świnto prowda.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Anet 7 ponad rok temuocena: 100%  A taki był spokój i luz.Prawdziwy karawaningowiec praktykował tą formę odpoczynku od lat.Nowi tego nie czują,nie mają we krwi.Dla nich to potrzeba chwili a nie pasja.Ceny na kempingach w górę,pełno ludu...Brak miejsc...Ech...i po co to było?
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Ricardo 6 ponad rok temuocena: 0%  Bez sensu lepiej kupić czołg
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Jakub 5 ponad rok temuocena: 0%  Do bani........
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Krakus 4 ponad rok temuocena: 100%  No to się teraz zacznie, koniec spokoju, stonka zjeździe z grillami i głośna muzyka
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Pepeg z gumy 3 ponad rok temuocena: 60%  Żeby tylko na kampach nie było stref #TVN jedyna prawda. Osobiście obawiam się też nowobogackich buców, co to nawet w Chorwacji byli i na slizgaczach między żagielkami świrowali.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Ziutek 2 ponad rok temuocena: 67%  tvn i sukces❗❓
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ 1 ponad rok temuocena: 60%  To nie turyści to chołota
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony