ReklamaBilbord - CSP 2020 31.08-05.10 Sebastian Bartek

PODRÓŻE

3 miesiące temu  19.06.2020, ~ Krzysztof Dulny   

Emilia Romagna. Bezpieczne wakacje we Włoszech

Choć inne niż zazwyczaj, tegoroczne lato we Włoszech będzie tradycyjnie upalne i obfite w ciekawe wydarzenia. Słoneczny region Emilia Romagna zaprasza turystów!

Zabytki UNESCO, malownicze wioski, wyjątkowe smaki regionalnej kuchni czy wydarzenia, jak choćby Ravenna Festival i Italian Bike Festival – to nie jedyne atrakcje, które czekają na gości.

Bezpiecznie jak nigdy
Wyznaczone obszary do plażowania, płatności elektroniczne, stewardzi pilnujący bezpieczeństwa na plażach, codzienna dezynfekcja sprzętu – tak wygląda obecnie „nowa normalność” we włoskich kurortach. W tym sezonie unikamy kolejek, zbiorowisk i tłumów, a wszelkie wakacyjne aktywności – uprawianie sportów, zwiedzanie zabytków, czy wizyty w restauracjach – odkrywamy w całkiem nowej formie.

Przepiękne plaże Romanii są już otwarte dla turystów. Nowe zasady obowiązują m.in. w przypadku użytkowania parasoli i leżaków – pojedyncze miejsca do plażowania są oddalone od siebie w odległości co najmniej 4 metrów, a powierzchnia każdego z nich to 12 metrów kwadratowych.

Catering i obsługa baru jest możliwa bezpośrednio w wyznaczonym miejscu (pod parasolem/przy leżaku). W tym roku plażowiczom będą towarzyszyli stewardzi dbający o bezpieczeństwo i zachowanie wprowadzonych zasad. Wyposażeni w urządzenia i sprzęt ochronny (np. maski lub osłony) będą wspierać turystów oraz informować o zasadach konsumpcji żywności i napojów, uprawiania sportu czy korzystania z placów zabaw dla dzieci.

Wachlarz możliwych aktywności
Obecnie do pobytu w regionie i jego nadmorskich kurortach zachęcają doskonałe wyniki badania przejrzystości i czystości wody zrealizowane przez Regional boat Daphne Operational Structure of Arpae. Wyniki przewyższają nie tylko średnią europejską i włoską, ale także hiszpańską i portugalską. Poza zażywaniem kąpieli wodnych i słonecznych do dyspozycji turystów pozostają nadal bogate w zabytkowe obiekty miasta, które w tym roku zwiedzać będzie można z zachowaniem dystansu społecznego. Pełne pałaców i kościołów Rimini i Ravenna, Ferrara z fortyfikacjami i zamkiem w centrum starówki, Modena, w której centrum znaleźć można katedrę miejską z XI wieku wpisaną na listę UNESCO, czy wreszcie Bolonia – stolica regionu Emilia Romagna.

Specjalnie polecane w tym sezonie są jednak wiejskie destynacje. To idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą odetchnąć od miejskiego zgiełku i zabieganej codzienności. Na szczególną uwagę zasługuje Brisighella (50 kilometrów od Rawenny) – miasteczko o prawdziwie średniowiecznym klimacie, w okolicach którego roztaczają się bajeczne widoki na doliny, jaskinie i wąwozy. Osoby kochające aktywny wypoczynek znajdą tutaj nieskończone możliwości na spędzanie czasu w odosobnieniu – piesze wycieczki po Apeninach, pikniki w plenerze czy malownicze trasy rowerowe i spacerowe.

Riwiera Adriatycka, Romagna, jest bez wątpienia jednym z najlepszych miejsc do spędzenia wakacji z dziećmi. Świetną wiadomością dla rodzin jest z pewnością fakt, że ponownie otwarto najpopularniejsze parki wodne i rozrywkowe. Z zachowaniem bezpiecznego dystansu można odwiedzać i korzystać z atrakcji aż 11 parków umiejscowionych od Rawenny (Mirabilandia) po Cattolica (Parco le Navi).

Święto muzyki w Ravennie
W tym miesiącu, po raz pierwszy od wybuchu pandemii, we Włoszech zacznie rozbrzmiewać muzyka na żywo. Już za kilka dni, 21 czerwca startuje Ravenna Festival, który potrwa do 30 lipca i obejmie 40 muzycznych wydarzeń kulturalnych. 31. edycja festiwalu rozpocznie się koncertem pod gołym niebem w twierdzy Rocca Brancaleone (XV wiek), który poprowadzi Riccardo Muti. Do koncertu otwierającego opierającego się na muzyce Mozarta dołączy ponad 60 członków Luigi Cherubini Youth Orchestra i solistka Rosa Feola. Dla bezpieczeństwa artystów, personelu i 250 członków publiczności będą przestrzegane wszystkie przepisy dotyczące zachowania społecznego dystansu – dla tych ostatnich obowiązkowe będą maski, a także specjalny system poruszania się.

Lipiec 1990: na scenie ustawionej wewnątrz twierdzy Rocca Brancaleone Riccardo Muti podniósł batutę, by otworzyć pierwszą edycję Ravenna Festival. Powrót w to samo miejsce po ponad 30 latach w tak różnych i niezwykłych okolicznościach będzie w tym roku ważnym i emocjonalnym momentem nie tylko dla społeczności Rawenny, ale również dla wszystkich Włochów. Festiwal po raz pierwszy otworzy możliwość uczestnictwa w wydarzeniu kulturalnym po ciężkim i trudnym okresie samoizolacji oraz zamknięcia teatrów, kin, sal koncertowych i oper.

Festiwal uświetnią występy m.in. zespołu Accademia Bizantina, słynnej pianistki Beatrice Rana, wiolonczelisty Mario Brunello czy rosyjskiego dyrygenta Valery Gergieva. Ponadto widownia będzie miała okazję zobaczyć i usłyszeć inne znakomite nazwiska: Iván Fischer, Anna Prohaska, Sergio Castellitto, Isabella Ferrari, Neri Marcorè, Vinicio Capossela, Giovanni Sollima, Stefano Bollani. Podczas festiwalu wystąpi również szereg młodych artystów z Włoch, których szczególnie dotknęła sytuacja związana z Covid-19 i konieczność izolacji. Wydarzenia w ramach festiwalu będą cyfrowo transmitowane w internecie.

Kasa biletowa Teatru Alighieri została już otwarta. Bilety na Ravenna Festival można nabyć od poniedziałku do soboty, w godzinach od 10:00 do 13:00, lub pod numerem telefonu 0039 0544 249244. Istnieje możliwość zakupu biletów on-line (http://www.ravennafestival.org/en/)

Italian Bike Festival w Rimini
Italian Bike Festival tradycyjnie kończy sezon rowerowy w regionie Emilia Romagna. W 2019 roku na placu przed Grand Hotelem w Rimini wystawiło się ponad 300 najlepszych międzynarodowych marek rowerowych. W tym roku festiwal zaplanowany jest na weekend 11-13 września. Podczas trzech dni wypełnionych rowerowym szaleństwem będzie można bezpłatnie odkrywać i testować akcesoria rowerowe i nowe modele. Jedną z popularniejszych atrakcji festiwalu jest wyścig rowerowy „La Malatestiana”, który prowadzi przez głąb Valmarecchii na odległość ponad stu kilometrów.

Więcej informacji o regionie Emilia Romagna: TUTAJ

GALERIA ZDJĘĆ

Emilia Romagna. Bezpieczne wakacje we Włosz
Emilia Romagna. Bezpieczne wakacje we Włosz
Emilia Romagna. Bezpieczne wakacje we Włosz
Emilia Romagna. Bezpieczne wakacje we Włosz
Emilia Romagna. Bezpieczne wakacje we Włosz
Emilia Romagna. Bezpieczne wakacje we Włosz

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony