Kampery

Największa baza modeli kamperów - znajdź rozwiązanie dla siebie Największa baza modeli kamperów - znajdź rozwiązanie dla siebie
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Globe- Traveller Voyager X

2022 r.
2200 cm3
160 KM 4 4 6360 mmtak
ReklamaBaner KA3 - Balcamp 03.05-30.06 Sebastian

Opis kampera

NAJWAŻNIEJSZE CECHY
Wyjątkowe wnętrze, atrakcyjny wygląd zewnętrzny

4 miejsca do jazdy i 4 spania
Wszystkie kampery marki Globe-Traveller oferują cztery miejsca siedzące wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Duże, komfortowe łóżka w tylnej części pojazdu są przewidziane dla dwóch dorosłych osób. W seriach Voyager i Pathfinder, dodatkowe, rozkładane łóżko górne zaprojektowane zostało dla dwójki dzieci lub nastolatków.

Wysoki dach
Kampery serii Voyager mają 3 metry wysokości. Jest to efekt modyfikacji dachu. Wewnątrz odległość od podłogi do sufitu wynosi 210 cm w jadalni oraz 195 cm w tylnej części pojazdu.

Klapa bagażowa
Standardowe drzwi tylne furgonu zostały zastąpione ścianą wykonaną z kompozytu, co pozwoliło uzyskać dodatkową przestrzeń wewnątrz kampera. Duża klapa zapewnia łatwy dostęp do przestrzeni bagażowej. Zamykana jest centralnym zamkiem.

Prawdziwie zimowy
Podwójna podłoga w całej części mieszkalnej, w połączeniu z doskonałą izolacją, czyni z tego kampera pojazd prawdziwie całoroczny. Można go użytkować również zimą, w temperaturach poniżej zera.

Parametry

dostępna niedostępna - brak danych
Producent
Globe- Traveller
Podwozie
Fiat
Rodzaj zabudowy
blaszak
Model
Voyager X
Poj. Silnika
2200 cm3
Paliwo
diesel
Moc silnika
160 KM
Skrzynia biegów
manualna
Tempomat
opcja
Rok produkcji
2022
Rok modelowy
2022
Systemy wspomagania jazdy
ABS, ESP + Traction +, Hill holder
DMC (kg)
3500 kg
Obrotowe fotele
Wielofunkcyjna kierownica
opcja
Alufelgi
16 ''
Elektryczne lusterka
Zawieszenie pneumatyczne
Pneumatyczne podpory poziomujące
Ładowność (kg)
440 kg
Poduszki powietrzne
kierowcy i pasażera
Kamera cofania
opcja
Maksymalna masa przyczepy (kg)
0 kg
Wersja zimowa
Kolor przedniego zderzaka
Zestaw głośnomówiący
opcja
Nawigacja
opcja
Oświetlenie led
Centralny zamek
Masa w stanie gotowości do jazdy (kg)
3060 kg
Przebieg (km)
-
Długość (mm)
6360 mm
Szerokosć (cm)
2060 mm
Wysokość (cm)
3000 mm

Zabudowa

Ogrzewanie rodzaj
truma
Butla gazowa
dwie
Dual/mono control
opcja
Moskitiera w drzwiach
opcja
Markiza
Rolety okien przednich
Szerokość drzwi wejściowych
do 60 cm
Solar
opcja
Podwójna podłoga
Antena DVB-T
opcja

Kuchnia i łazienka

WC/Łazienka
Prysznic
razem
Pojemność lodówki/zamrażalnika (l)
110 L
Pochłaniacz
Piekarnik
Kuchenka gazowa
Zlew
System wentylacji SOG

Wnętrze

Łóżko z przodu
Klimatyzacja postojowa
opcja
Telewizor
opcja
Urządzenia multimedialne
opcja
Radio
opcja
Liczba miejsc do jazdy
4
Liczba miejsc do spania
4
Układ tylnego łóżka
podwójne przy ścianie
Gniazda USB

Media

Akumlator
Przetwornica
opcja
Zbiornik wody szarej (l)
90 L
Zbiornik wody czystej (l)
100 L

SZCZEGÓŁOWE DANE

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE:

Modyfikowane dachy

 • Dzięki modyfikacji dachu, wewnątrz pojazdu zamontowane zostało dodatkowe, rozkładane łóżko. Nawet gdy jest rozłożone, można wygodnie korzystać z jadalni. Wszystkie modele w seriach Voyager i Pathfinder z tą adaptacją dachu mają po 300 cm wysokości. Wysokość wnętrza, liczona od podłogi do sufitu to 210 cm w okolicach stolika i 195 cm w tylnej części wnętrza.

Wewnętrzne, rozkładane łóżko

 • Rozkładane łóżka są częścią wyposażenia standardowego wszystkich modeli Pathfinder oraz Voyager. To, co na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła szafka, z łatwością zmienia się w miejsce do spania (187 x 134 cm), pod którym można wygodnie siedzieć przy stoliku. Co ważne, rozkładanie i składanie nie wymaga wysiłku.

Modyfikowana ściana tylna

 • Standardowe drzwi tylne furgonu zastąpione zostały lekką ścianą wykonaną z GFK, co pozwoliło wygospodarować dodatkową przestrzeń wewnątrz pojazdu. Zyskaliśmy 12 cm. Tę modyfikację znajdziecie we wszystkich modelach serii Voyager.

Podwójna podłoga

 • Najwyższa dostępna wersja vanów (H3) stanowi podstawę dla serii Voyager, Pathfinder oraz Explorer. Podwójna podłoga w całej części mieszkalnej i odpowiednia izolacja, pozwalają na użytkowanie tych pojazdów przez cały rok. Przestrzeń pomiędzy podłogami ma wysokość 16 cm. Umieściliśmy tam nie tylko zbiornik wody szarej wraz z zaworem spustowym, ale również wszystkie elementy instalacji wodnej. Są tam też poprowadzone przewody rozprowadzające ciepłe powietrze z ogrzewania Truma Combi.

Dziś nasze kampery można zobaczyć na drogach całej Europy. Nasze produkty ewoluują, ale nasza wizja i misja nie podlegają żadnym zmianom. Niezmiennie, naszym celem jest bycie szanowanym producentem samochodów kempingowych.

Voyager X

 • Voyager X to kamper o długości 636 cm, zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny. Rozkładane łóżko jest odpowiednie dla dwójki dzieci lub nastolatków. Łatwo się składa i rozkłada. Umiejscowienie łazienki z tyłu pojazdu umożliwiło naturalne oddzielenie części sypialnej od dziennej.

Detale

 • Produkcja kamperów Globe-Traveller nie jest typową linią montażową. Na wszystkich etapach produkcji bierzemy pod uwagę niepowtarzalność każdego pojazdu i dopasowujemy szczegóły w taki sposób, aby wszystkie elementy idealnie do siebie pasowały. To podejście pozwala nam osiągać najwyższą dokładność wykonania, na każdym kroku procesu produkcyjnego.

Instalacja elektryczna

 • W kamperach Globe-Traveller wykorzystywane są dwa rodzaje instalacji elektrycznej: 12V oraz 230V. Ta pierwsza pozwala na uniezależnienie się od zewnętrznego zasilania, druga natomiast – na wykorzystanie wszelkich dobrodziejstw tradycyjnych domowych urządzeń elektrycznych.
 • Kampery Globe-Traveller wyposażone są w nowoczesne, całkowicie bezobsługowe 12V akumulatory żelowe bądź litowo-jonowe.
 • Kampery Globe-Traveller wyposażone są w podwójne gniazdka USB. W zależności od wersji, liczba gniazdek może się różnić. Gniazdko z dwoma wejściami znajduje się pod oknem, obok tylnego fotela oraz przy łóżkach. Napięcie wyjściowe gniazd USB - 5V.

Panele fotowoltaiczne

 • Opcjonalnym wyposażeniem kamperów Globe-Traveller są panele fotowoltaiczne i stanowią alternatywne źródło zasilania.
 • Panel sterowania panelami fotowoltaicznymi znajduje się nad drzwiami wejściowymi i pozwala na bieżąco sprawdzać ilość dostarczanej energii.
 • Solarny regulator ładowania znajduje się w szafie elektrycznej w części bagażowej kampera. Regulator jest zabezpieczony bezpiecznikiem.
 • Kampery Globe-Traveller wyposażone są w dotykowy panel kontrolny umieszczony w widocznym miejscu. Panel kontrolny, zwany również centralnym panelem sterowania, dostarcza m.in. informacje na temat:
  • stanu wody czystej
  • przepełnieniu zbiornika wody szarej
  • stanu naładowania akumulatorów
  • temperatury zewnętrznej oraz wewnętrznej
  • podłączonego zasilania zewnętrznego
   Ponadto panel pozwala na sterowanie oświetleniem oraz pompą wody.

System ogrzewania i podgrzewania wody

 • Samochody Globe-Traveller wyposażone są w urządzenia Truma Combi, które spełniają jednocześnie dwie funkcje: ogrzewają wodę i przestrzeń mieszkalną. W zależności od wariantu, system ogrzewania może być zasilany:
  • gazem
  • paliwem diesel
  • gazem + elektrycznie
  • paliwem diesel + elektrycznie
 • Wszystkie funkcje wyświetlane są na wyświetlaczu umieszczonym w widocznym miejscu. Obsługa panelu jest przyjazna dla użytkownika.

Instalacja gazowa

 • Samochody Globe-Traveller wyposażone są w 2-palnikowe kuchenki gazowe. Butle gazowe umieszczone są w części bagażnikowej, w szafce gazowej, które zaprojektowane są tak, aby zmieścić jedną lub dwie butle 5, 7 albo 11 kg.
 • Zawory dolotowe umieszczone są, w zależności od modelu, bezpośrednio pod płytą, w szafce kuchennej bądź w części bagażowej dostępnej z wnętrza pojazdu.
 • Każde urządzenie jest wyposażone w system bezpieczeństwa, który odcina dopływ gazu w przypadku przypadkowego zgaśnięcia płomienia.
 • Urządzenie Truma Combi (ogrzewanie wnętrza i podgrzewanie wody) może być uruchomione podczas jazdy tylko wtedy, gdy jest ono zasilane paliwem Diesel lub gdy, w przypadku zasilania gazem, instalacja urządzenia posiada reduktor gazowy Mono/Duo-Control z dodatkowym wężem zabezpieczającym.

Woda w kamperze

 • Instalacja wodna w kamperach Globe-Traveller to dwa zbiorniki – na czystą i brudną wodę. Zbiornik na czystą wodę pomieści maksymalnie 105l (wyjątkiem jest model E2XS, który pomieści 85l), natomiast na brudną - 85l. Stany poszczególnych zbiorników w każdej chwili można sprawdzić na panelu sterowania.
 • Zbiornik na czystą wodę znajduje się pod fotelami pasażerów w części środkowej kampera. Należy podróżować ze zbiornikiem wody czystej wypełnionym w 20-25 %, a uzupełniać go do 100% po dotarciu na pole kempingowe.
 • Woda ze zbiornika nie powinna być używana do bezpośredniego spożycia.
 • Pompa wodna zasilana jest prądem 12V. Zasilanie pompy jest włączane z poziomu sterowania.
 • Należy zachować ostrożność podczas opróżniania zbiornika z brudną wodą. Zbiornik opróżnia się przy użyciu specjalnego zaworu, który pozwala na wylanie wody. Zawór ten znajduje się w podwójnej podłodze pod szafką kuchenną i dostępny jest po otwarciu bocznych drzwi pojazdu oraz małych drzwiczek. Nie należy podróżować z wypełnionym zbiornikiem wody brudnej.
 • W celu uniknięcia cofania się płynów ze zbiornika wody brudnej do brodzika prysznicowego, w kamperach Globe-Traveller z podwójną podłogą zastosowano studzienkę z pompą i zaworem zwrotnym - przepompownię.
 • W zależności od modelu pojazdu prysznic zewnętrzny znajduje się na ścianie zewnętrznej po stronie lewej lub po otwarciu klapy tylnej pod kasetą toalety.
 • Zawory spustowe wody umieszczone są w szafce, w części bagażowej, tam, gdzie znajduje się urządzenie grzewcze. Frost Control jest zaworem spustowym wody zimnej i zarazem zaworem bezpieczeństwa, który automatycznie opróżnia bojler wody w razie zagrożenia mrozem lub zbyt wysokiego ciśnienia w instalacji wody, natomiast zawór ręczny spustowy opróżnia obieg z wody ciepłej. Zawór Frost Control sam otwiera się w przypadku wystąpienia temperatury poniżej 5°C, zawór ręczny należy otworzyć samodzielnie.

Toaleta

 • Samochody Globe-Traveller są wyposażone w toaletę chemiczną. 
 • Toaleta posiada własną oddzielną kasetę na fekalia, woda do spłukiwania jest pobierana ze zbiornika wody czystej, dlatego, żeby można było korzystać z toalety, instalacja wodna musi być napełniona.
 • SOG zapewnia dodatkową wentylację kasety WC usuwając na zewnątrz pojazdu nieprzyjemne zapachy powstałe podczas korzystania z WC. Wentylator działa automatycznie włączając i wyłączając się podczas otwierania i zamykania zasuwy toalety.

Kuchenka gazowa / lodówka

 • Kampery Globe-Traveller wyposażone są w 2-palnikowe kuchenki gazowe. Kuchenki znajdują się na szafce kuchennej, obok wejścia. 
 • Płyta gazowa wyposażona jest w szklaną osłonę.
 • W samochodach kempingowych Globe-Traveller zainstalowane są lodówki kompresorowe zasilane prądem o napięciu 12V.

Markiza

 • Markiza jest osłoną przeciwsłoneczną i nie powinna być używana do ochrony przed innymi warunkami atmosferycznymi.
 • Markizę rozkładamy ręcznie przy użyciu korby zaczepionej do mechanizmu. Korba oraz dodatkowa rozpórka są zamocowane w bagażniku pojazdu. Po rozwinięciu należy pamiętać, by jedną z nóżek podporowych ustawić nieco niżej, co ułatwi spływanie wody przy ewentualnych opadach atmosferycznych.
 • Bezpośrednio pod markizą znajduje się oświetlenie LED. Włączenie oświetlenia należy uruchomić na panelu głównym (powyżej wejścia), a następnie regulować jego poziom za pomocą dołączonego pilota.

Obrotowe fotele w kabinie kierowcy

 • W kabinie kierowcy Globe-Traveller’a są zainstalowane obrotowe siedzenia dla kierowcy i pasażera. 
 • Ze względów bezpieczeństwa należy postępować z nimi szczególnie ostrożnie.
 • Fotele mogą być obracane o 180°.

Rozkładany stolik

 • Rozkładany stolik - dodatkowy blat stołu - może być dowolnie obracany wokół osi nogi podporowej.
 • Podczas podróży stolik musi być zdemontowany.

Wyposażenie wewnętrzne

 • ISOFIX: 2 miejsca (wyposażenie standardowe)
 • Akumulator części mieszkalnej: 100 Ah (wyposażenie standardowe)
 • Podwójna podłoga: 16 cm

Dodatkowe, łóżko górne

 • W zależności od wersji, w dodatkowym lub standardowym wyposażeniu kamperów Globe-Traveller, nad stolikiem znajduje się rozkładane łóżko górne. W wyposażeniu występuje zamiennie z szafkami.
 • Maksymalny udźwig łóżka – 150 kg (na całej powierzchni, nie punktowo).
 • W trakcie podróży łóżko musi być złożone.

Powiększenie łóżka z tyłu

 • W modelach Z można połączyć boczne łóżka z tyłu w jedno duże.

Wysuwany schodek

 • W kamperach Globe Traveller jest zainstalowany automatyczny schodek, który wysunąć/wsunąć można ręcznie za pomocą przycisku znajdującego się na bocznej ścianie szafki kuchennej. 
 • Stopień wysuwa/ wsuwa się tylko podczas naciskania przycisku.
 • Schodek wsunie się automatycznie po przekręceniu kluczyka. Zalecamy jednak każdorazowe sprawdzenie całkowitego wsunięcia stopnia, gdyż podczas jazdy schodek musi być ukryty.

Okna boczne oraz dachowe

 • Przed wyruszeniem w trasę należy zamknąć okna dachowe. Również opuszczając samochód kempingowy nie wolno zostawiać okien dachowych otwartych. Nie należy ich także otwierać przy silnym wietrze lub deszczu. W zimie przed otwarciem okien dachowych, należy usunąć z nich śnieg, lód i inne zabrudzenia. Przy mocnym słońcu roleta okna dachowego powinna być zaciągnięta tylko w 2/3.
 • Szyby okien dachowych są wykonane z akrylu.
 • Strefa mieszkalna jest wyposażona w okna boczne (akrylowe). Wszystkie otwierają się na zewnątrz, dlatego muszą być zamknięte podczas jazdy.

OPCJONALNIE:

 • Automatyczna skrzynia biegów
 • Silnik Fiat 2.2 l, EURO 6, 180 KM
 • Dostępny również na podwoziu Peugeot silnik 2.2 l, 160 KM (automatyczna skrzynia biegów nie jest dostępna)

Zdjęcia poglądowe, wyposażenie widoczne na zdjęciach może być wyposażeniem dodatkowym.

Przedstawiona oferta cenowa ma charatker informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia.

Cena ostateczna uzależniona jest od indywidualnej konfiguracji pojazdu względem potrzeb klienta.

ReklamaKA4 - Ubezpieczenia assistance