ReklamaA1 - katalog ACSI

TARGI

WIEŚCI Z WARSZTATU

ponad rok temu  02.04.2019, ~ Rafał Dobrowolski   

Nowości od Enganches Aragón podczas Motortec Automechanika Madrid 2019

Niby drobiazg, ale po zmroku, zawsze przydaje się pomocna dłoń drugiej osoby, by podświetliła nam okolice gniazda elektrycznego na czas sprzęgania auta z przyczepą. Hiszpańscy inżynierowie wzbogacili ofertę marki Towcar o zestaw elektryczny, który rozświetla się samodzielnie. Dosłownie, za dotknięciem. Oczywiście nie trzeba tu czarodziejskiej różdżki.

Wiązka elektryczna jest instalowana w aucie zwykle podczas montażu haka holowniczego. Jej zwieńczeniem jest oczywiście gniazdo z odpowiednią ilością pinów. Te 7-pinowe nie posiadają modułu elektronicznego wymaganego w nowszych modelach samochodów. Ten rodzaj wiązki elektrycznej obsługuje podstawowe światła, takie jak kierunkowskazy, światła pozycyjne oraz stop. Uniwersalne, bo też proste i łatwe w montażu zestawy 13-PIN niezbędne okażą się przy podłączeniu przyczep kempingowych oraz wszelkiego rodzaju platform na hak (rowerowych, bagażników).

Zestawy uniwersalne to takie, które współpracują ze wszystkimi rodzajami sygnałów samochodowych, zarówno analogowych, jak i impulsowych. Zestawy kompatybilne z najnowocześniejszymi samochodami (CAN-Bus, tylne oświetlenie LED oraz żarówki jednowłóknowe) oraz przyczepami z oświetleniem drogowym typu LED, produkuje dziś coraz więcej dostawców. Najnowsze rozwiązanie marki Towcar - należącej do firmy Enganches Aragón - skrywa jakże ciekawą funkcjonalność. 

Dotykasz puszkę, a ta rozświetla się samoczynnie! 

Firma specjalizującą się w rozwiązaniach transportowych (bagażniki rowerowe, uchwyty motocyklowe, bagażniki na narty, bagażniki, TowBox, akcesoria rowerowe) poszerzyła swą ofertę o unikalne zestawy elektryczne dla fanów przyczep kempingowych. Transparentna obudowa puszki rozświetla się, gdy tylko ją dotknąć. Tym samym taka intuicyjna latarka raz na zawsze rozwiązuje uciążliwość związaną z koniecznością oświetlenia sobie okolic gniazda elektrycznego. 

Propozycja ta uzupełni uniwersalne zestawy typu Aragón 513 i Aragón 507. Propozycja, ta stanowiła jedną z nowości prezentowanych podczas minionej edycji targów Motortec Automechanika Madrid 2019 (15-18 marca, Hiszpania).

Enganches Aragón w Galerii Innowacji 2019

Hiszpańska firma z siedzibą w Saragossie od ponad 25 lat specjalizuje się w produkcji jakże specyficznych rozwiązań transportowych. Sztandarową propozycją firmy jest marka Towcar, która kilka lat temu zrewolucjonizowała podejście w dziedzinie przewozu psów i zwierząt domowych. 

Box na tył samochodu wraz z platformą do przewozu bagażu lub… psa? Brzmi może niewiarygodnie, ale produkt ma homologację EC-type, a też pomyślnie przeszedł testy (tzw. City Crash Test), które dowiodły, że zwierzę nie dozna uszczerbku np. na czas najechania na tył tak doposażonego pojazdu. Otwory wentylacyjne, a też świadectwo weterynaryjne czyni serię TowBox V2 Dog i TowBox V1 Dog idealnymi do transportu zwierząt. Praktycznym, bo prostym, a przede wszystkim czystym i wygodnym sposobem transportu naszych ulubieńców.

TowBox V3

TowBox V3 – tak jak jego poprzednicy, jest montowany na kuli zaczepowej. Ma pojemność 400 litrów, 50 kg ładowności, a wyboru dokonujemy spośród sześciu kolorów ergonomicznej kapsuły. Co więcej, tak doposażony samochód można personalizować za sprawą uniwersalnej serii lamp drogowych typu Full Led, które mogą działać progresywnie – tak jak najnowsze modele aut klasy premium. 

Opatentowany przez firmę zestaw skrywa zintegrowane koła ułatwiające transport, gdy zdjąć box, oraz nowy system odchylania, dzięki czemu operacją łączenia i rozłączania TowBox V3 można zrealizować w pojedynkę! Taki m.in. walor znalazł uznanie Jury targów i dlatego też produkt promowano strefie Galerii Innowacji 2019 Motortec Automechanika Madrid.

- Z premierą TowBox V3 wznosimy naszą koncepcję systemów transportowych na wyższy poziom: wygodny, cichy, ergonomiczny i przede wszystkim bezpieczny - powiedział Fernando Benito, dyrektor generalny Enganches Aragón.

Nam jeden z inżynierów firmy ujawnił, że tylko miesiące dzielą nas od spektakularnego efektu współpracy. Tym razem z wiodącym producentem z branży caravaningowej. Wspomniał tylko, że kolejny TowBox będzie skrojony dla fanów… kamperów. I będzie bardzo innowacyjnym rozwiązaniem.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony