artykuły

wiesci-z-warsztatuWIEŚCI Z WARSZTATU
ReklamaBilbord Makita
Ogrzewanie Heat Air 3 GT skompletowane z akcesoriami do montażu pod podłogą pojazdu kempingowego
Ogrzewanie Heat Air 3 GT skompletowane z akcesoriami do montażu pod podłogą pojazdu kempingowego

Gazowe ogrzewanie od Webasto

W tym roku globalny partner w zakresie innowacyjnych systemów dla branży mobilnej koncentruje się przede wszystkim na lekkich, zajmujących mało miejsca systemach ogrzewania dla samochodów kempingowych.

Pisaliśmy już o zaawansowanych rozwiązaniach w dziedzinie e-mobilności.Na targach Caravan Salon 2021 (w hali 13, na stoisku A60) firma po raz pierwszy zaprezentowała nowe ogrzewanie gazowe. Największe zalety propozycji to kompaktowa konstrukcja i komfortowa obsługa.

To przykład ciekawej wolty dla producenta kojarzonego z systemami zasilanymi z baku paliwa. Znany dotychczas głównie z ogrzewania zasilanego olejem napędowym dostawca z branży motoryzacyjnej rozszerza tym samym swoją ofertę o gazowe ogrzewanie Heat Air 3 GT. To stanowi rozwinięcie modeli powietrznych ogrzewań, tj. Heat Air 4 G i Heat Air 5 GT.

Heat Air 3 GT

Zaprojektowane specjalnie dla samochodów kempingowych ogrzewanie imponuje wyjątkowo prostą instalacją i obsługą. Moc grzewczą można ustawić na trzech różnych poziomach, a tryb nocny zapewnia jeszcze cichszą pracę podczas snu. Jednak największa ciekawostką jest sposób montażu. Otóż Heat Air 3 GT  jest montowane pod podwoziem pojazdu, co pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń wewnątrz. Producent przewidział w tym celu specjalny stelaż mocujący ogrzewanie do punktów konstrukcyjnych podwozi typu furgon i zestaw niezbędnych akcesoriów. Kompaktowe wymiary (469 x 166 x 175mm) i niewielka masa (5,9 kg) sprzyjają montażowi w segmencie pojazdów takich jak Fiat Ducato/Peugeot Boxer/Citroen Jumper, a też w gamie W T5/T6 czy w nowszym Ford Transit Custom.

ReklamaŚródtekstowy 1 Camper Ride Paris Roubaix
Modułowej konstrukcji podpodłogowe ogrzewanie ma moc wyjściową do 2.85 kW. W zależności od zapotrzebowania na ciepło użytkownik musi liczyć się z konsumpcją gazu na poziomie 109-239 g/h.

Fot. Webasto


Rafał Dobrowolski22.09.20210 zdjęć 1