artykuły

nasze-testyNASZE TESTY
ReklamaBilbord - bookingcamper
Zefiro 266 TL układ idealny?

Zefiro 266 TL układ idealny?

Trudno w kamperze stworzyć układ podłogowy, który będzie odpowiadał wielu różnym odbiorcom. Prezentowanemu modelowi Roller Team Zefiro 266 TL ta niezwykle trudna sztuka się udała. 

Do dyspozycji otrzymujemy pojazd o długości 745 cm, który w środku mieści 4 osoby, zarówno podczas jazdy, jak i spania. Salon face-to-face, łatwy dostęp do kuchni, możliwość odseparowania łazienki i toalety. Czego chcieć więcej? Zefiro sprawdzi się zarówno jako kamper rodzinny, jak i przeznaczony dla pary lub paczki znajomych. Będzie doskonale „pracował” w dowolnej wypożyczalni samochodów kempingowych. Jego uniwersalność z pewnością szybko docenią potencjalni klienci.
Przyjrzyjmy się tej półintegrze, zaczynając od przodu. Postawiono tutaj na rozwiązanie typu face-to-face, instalując zgodnie z jego założeniami meble w salonie. Dzięki temu cała załoga może zająć wygodne miejsca na kanapach usytuowanych na wprost siebie. Nie zabrakło rozkładanego stolika, który na czas jazdy zapewnia bezproblemową komunikację pomiędzy szoferką a samą zabudową. „F2F” to nie tylko przestronny salon, ale też bezproblemowy dostęp do aneksu kuchennego. Mniej więcej w połowie auta, na korytarzu, mamy do dyspozycji dużą przestrzeń.
Przechodząc w głąb kampera, trafimy na – pozornie – przejściowe pomieszczenie. Po prawej stronie znajduje się toaleta, po lewej – kabina prysznicowa. Na środku natomiast duże lustro z umywalką. Całość tworzy pomieszczenie sanitarne, które możemy „odciąć” z dwóch stron, zarówno od salonu, jak i tylnej sypialni. Stworzona w ten sposób przestrzeń zapewni nam miejsce nie tylko na komfortowy prysznic, ale także na bezproblemowe przebranie się, chociażby podczas zimowych wyjazdów. 

ReklamaSródtekstowy YT PC
Tył kampera to już klasyczna sypialnia z gigantycznym łóżkiem małżeńskim na środku. Do dyspozycji podróżujących oddano dwie szafy na ubrania, po jednej z każdej ze stron. Dwie kolejne osoby skorzystają z opuszczanego nad salonem dwuosobowego łóżka. Co ważne, w momencie gdy jest ono rozłożone, nie blokuje bocznego wejścia do kampera. 
Suchy opis planu podłogowego nie oddaje tego, jak ten model się prezentuje, a wygląda świetnie. RollerTeam odrobił pracę domową. Jasne wnętrze przełamane oświetleniem LED, fronty meblowe w wysokim połysku, wszędobylskie lustra poprawiające poczucie dostępnej przestrzeni – to da się lubić! Zefiro 266 TL jest po prostu niepozornym kamperem z zewnątrz, który prawdziwą klasę pokazuje w środku. Ten model w wersji podstawowej, zbudowany na podwoziu forda z silnikiem o mocy 130 KM i o pojemności 2,0 l kosztuje 47 465 euro. Za pojazd oparty na podwoziu fiata z silnikiem 2,3 i 140 KM zapłacimy 2114 euro netto więcej.

Zefiro 266 TL układ idealny? 1

camelcamp.pl

Artykuł pochodzi z numeru 1 (98) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator20.08.20210 zdjęć 4