artykuły

nasze-testyNASZE TESTY
ReklamaBilbord - bookingcamper
Zefiro 266 TL układ idealny?

Zefiro 266 TL układ idealny?

Trudno w kamperze stworzyć układ podłogowy, który będzie odpowiadał wielu różnym odbiorcom. Prezentowanemu modelowi Roller Team Zefiro 266 TL ta niezwykle trudna sztuka się udała.

Do dyspozycji otrzymujemy pojazd o długości 745 centymetrów, który w środku mieści 4 osoby, zarówno do jazdy jak i spania. Salon face-to-face, łatwy dostęp do kuchni, możliwość odseparowania łazienki i toalety. Czego chcieć więcej? Zefiro sprawdzi się zarówno jako kamper rodzinny jak i przeznaczony dla pary lub paczki znajomych. Będzie doskonale „pracował” w dowolnej wypożyczalni samochodów kempingowych. Jego uniwersalność z pewnością szybko docenią potencjalni klienci.

Przyjrzyjmy się tej półintegrze zaczynając od przodu. Postawiono tutaj na rozwiązanie typu face-to-face, instalując zgodnie z jego założeniami meble w salonie. Dzięki temu cała załoga może zająć wygodne miejsca na kanapach usytuowanych na wprost siebie. Nie zabrakło rozkładanego stolika, który na czas jazdy zapewnia bezproblemową komunikację pomiędzy szoferką a samą zabudową. „F2F” to nie tylko przestronny salon, ale też bezproblemowy dostęp do aneksu kuchennego. Mniej więcej w połowie auta, na korytarzu, mamy do dyspozycji dużą przestrzeń

Zefiro 266 TL układ idealny? 1

Przechodząc w głąb kampera trafimy na – pozornie - przejściowe pomieszczenie. Po prawej stronie znajduje się toaleta. Po lewej - kabina prysznicowa. Na środku natomiast duże lustro z umywalką. Całość tworzy pomieszczenie sanitarne, które możemy „odciąć” z dwóch stron, zarówno od salonu jak i tylnej sypialni. Stworzona w ten sposób przestrzeń da nam miejsce nie tylko na komfortowy prysznic, ale także na bezproblemowe przebranie się, chociażby podczas zimowych wyjazdów.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Tył kampera to już klasyczna sypialnia z gigantycznym łóżkiem małżeńskim na środku. Do dyspozycji podróżujących oddano dwie szafy na ubrania, po jednej z każdej ze stron. Dwie kolejne osoby skorzystają z opuszczanego nad salonem dwuosobowego łóżka. Co ważne, w momencie gdy jest ono rozłożone nie blokuje bocznego wejścia do kampera.

Suchy opis planu podłogowego nie oddaje tego, jak Zefiro świetnie się prezentuje. RollerTeam odrobił pracę domową. Jasne wnętrze przełamane oświetleniem LED, fronty meblowe w wysokim połysku, wszędobylskie lustra poprawiające poczucie dostępnej przestrzeni - to da się lubić! Zefiro 266 TL jest po prostu niepozornym kamperem z zewnątrz, który prawdziwą klasę pokazuje w środku. Ten model w wersji podstawowej, zbudowany na podwoziu Forda 130 KM 2,0 L kosztuje 47.465 euro. Za pojazd oparty na podwoziu Fiata z silnikiem 2,3 i 140 KM zapłacimy 2114 euro netto więcej.

Dystrybutor: CamelCamp

Artykuł pochodzi z numeru 1 (98) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator27.03.20210 zdjęć 5