artykuły

przepisy-prawnePRZEPISY PRAWNE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Rząd złagodził obostrzenia w ferie

Rząd złagodził obostrzenia w ferie

Kontrowersje związane z rozporządzeniem rządu na temat ferii, które weszło w życie tydzień temu są już powszechne. Na jego mocy dzieci i młodzież w wieku do 16 lat, pomiędzy godzinami 8.00 a 16.00 nie mogły wychodzić bez opieki dorosłych.

W poniedziałek jednak rząd postanowił złagodzić obostrzenia. Zmiana restrykcji dotyczących dzieci i młodzieży będzie obowiązywać od 5 stycznia, czyli od dzisiaj. – Nie będzie żadnej warunkowości – poinformował podczas konferencji prasowej szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski.

To o tyle ważne w przypadku podróży i przemieszczania się kamperem lub z przyczepą, że nie ogranicza swobody poruszania się młodych koniecznością rodzinnego, wspólnego wyjścia z pojazdu. Z punktu widzenia swobody i zdrowia to właściwa decyzja.

- Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania - powiedział na konferencji szef ministerstwa  zdrowia.


Szymon Kwiatkowski05.01.20210