artykuły

przepisy-prawnePRZEPISY PRAWNE
ReklamaBilbord - bookingcamper
Postaw na bezpieczny caravaning

Postaw na bezpieczny caravaning

Caravaning to wolność, niezależność, wakacje w 100% na Twoich zasadach i w Twoim standardzie. Planując wyjazd nikt raczej nie zakłada czarnych scenariuszy, ale są kwestie o których koniecznie należy pomyśleć przed wyruszeniem. Bezstresowy wypoczynek na zagranicznych wakacjach zapewni Ci odpowiednio dobrana polisa turystyczna. Sprawdź czemu to takie ważne.

Wypadki chodzą po ludziach

Wypadek lub choroba mogą niestety zaburzyć przebieg Twoich wakacji. Dlatego zabezpiecz się zawczasu, aby ograniczyć ich przykre skutki do minimum. Jak to zrobić? Najlepiej wykupić dobre ubezpieczenie na zagraniczne podróże.

I nie chodzi tutaj o ubezpieczenie komunikacyjne samego kampera czy przyczepy kempingowej. Mowa o takiej formie ochrony, która zapewni Tobie i Twoim współpodróżnym organizację i zwrot kosztów leczenia za granicą i zapewni Wam bezpieczny powrót do domu.
Taką polisę oferuje ERGO Ubezpieczenia Podróży. Możesz dobrać ofertę w zależności od stylu wyjazdu oraz możliwości finansowych.

Podróżujesz z dziećmi?

Każdy rodzic wie, że dzieciom stale przytrafiają się mniejsze lub większe wypadki czy choroby. Większość z nich nie jest groźna, ale jako troskliwi rodzice wolimy trzymać rękę na pulsie. I upewnić się, że to uderzenie w głowę nie było poważne, że ten kaszel nie jest objawem rozwijającego się zapalenia, a gorączka udaru słonecznego, że wysypka nie zwiastuje silnej reakcji alergicznej, boląca nóżka nie jest zwichnięta, a biegunka to nie grypa jelitowa. Zwykle wtedy korzystamy z pomocy lekarza. A ta za granicą kosztuje!

ReklamaSródtekstowy YT PC
Pomyśl o tym wszystkim, co może się wydarzyć na wakacjach. I o stresie, kiedy już przyjdzie co do czego, a Ty nie będziesz mógł skorzystać z pomocy. Lub z niej skorzystasz, a potem… dostaniesz wysoki rachunek. Po wakacyjnych przygodach nie pozostanie już nawet wspomnienie.

Jeśli więc podróżujesz z dziećmi, tym bardziej zatroszcz się o swoich bliskich. W ERGO Ubezpieczenia Podróży znajdziesz różne pakiety ubezpieczenia rodzinnego z preferencyjną składką.

Planujesz uprawiać sporty wysokiego ryzyka?

To kolejny powód, dla którego lepiej pamiętać o ubezpieczeniu podróżnym. Najlepiej z rozszerzeniem standardowej polisy o uprawianie sportów wysokiego ryzyka. ERGO Ubezpieczenia Podróży ma w swojej ofercie różne opcje dla lubiących aktywne wakacje.

Jazda na quadach, żeglarstwo, kite- lub windsurfing, rafting itp. to bardzo powszechne sporty, z których coraz chętniej korzystamy. Ich organizatorzy powinni zadbać o nasze bezpieczeństwo, ale i tak nieplanowane incydenty mogą się zdarzyć. Wystarczy, że stracisz równowagę na jachcie i niefortunnie uderzysz się o sztormreling lub niewystarczająco się rozgrzejesz i naderwiesz mięsień podczas wiosłowania.

Czy to znaczy, że tylko amatorzy sportów ekstremalnych i dzieci ulegają wypadkom?

Oczywiście, że nie. Przykład? Podczas swoich wymarzonych wakacji w Hiszpanii klientka ERGO Ubezpieczenia Podróży poślizgnęła się na mokrej powierzchni i… złamała kość udową z przemieszczeniem.

Banał. Kto by pomyślał? Ile razy zdarzyło Ci się poślizgnąć?

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon
Konieczna była natychmiastowa operacja w prywatnej klinice. Niestety doszło do komplikacji związanych z niskim poziomem hemoglobiny. Ze względu na stan zdrowia kobietę trzeba było przewieźć do domu specjalistyczną karetką powietrzną. Koszty leczenia i transportu, nawet przy tak błahym z pozoru zdarzeniu, wyniosły 40 000 EUR. Na szczęście miała wykupioną polisę i w tych trudnych chwilach nie musiała nawet myśleć o tym, gdzie znaleźć profesjonalną pomoc i czy ją na taką stać. Centrum Alarmowe ERGO Ubezpieczenia Podróży wszystkim się zajęło.

Pamiętaj, że im dalej od Polski i im poważniejszy zdarzy się wypadek, tym wyższe mogą być koszty ratownictwa, leczenia, transportu medycznego, zakwaterowania dla rodziców poszkodowanych dzieci czy repatriacji. Weź to pod uwagę, wybierając swój pakiet ubezpieczenia podróżnego dla kamperowiczów.

No dobrze, ale przecież jest EKUZ

To prawda. Jednak Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest często niewystarczająca. Przede wszystkim ograniczona jest tylko do krajów UE i EFTA. Poza tym nie pokrywa m.in. kosztów leczenia w placówkach prywatnych (a jedynie w publicznej służbie zdrowia), wizyt specjalistycznych czy transportu medycznego do kraju chorego. Nie uwzględnia również usług Assistance, a także ubezpieczenia OC i bagażu. Za to zakłada udział własny w kosztach leczenia, którego wysokość zależy od standardów obowiązujących w danym kraju.

Weź to pod uwagę i wybierz mądre, bezpieczne wakacje dla siebie i swoich bliskich.

www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl


Administrator02.06.20220