artykuły

przepisy-prawnePRZEPISY PRAWNE
ReklamaBilbord - bookingcamper
Pakiet bezpieczeństwa dla caravaningu. Ubezpieczenia dla wypożyczalni i użytkowników pojazdów kempingowych

Pakiet bezpieczeństwa dla caravaningu. Ubezpieczenia dla wypożyczalni i użytkowników pojazdów kempingowych

Czas czytania 4 minuty

Program to bardzo ważna rzecz. Wiedzą to partie polityczne, wiedzą nauczyciele… Dobry program ubezpieczeniowy i korzystny pakiet zabezpieczający są ważnymi składnikami zadowolenia. Zarówno właściciela wypożyczalni kamperów lub przyczep, jak i indywidualnego użytkownika.

Gama ubezpieczeń komunikacyjnych firm ubezpieczeniowych jest szeroka, ale nie zawsze odpowiednio wyspecjalizowana. Dominują ogólne warunki skonstruowane dla potrzeb użytkowników pojazdów. Jednak można inaczej, o czym przekonuje nas kancelaria „Merydian” Brokerski Dom Ubezpieczeniowy S.A., wychodząc z ofertą dedykowanego programu ubezpieczeń kamperów i przyczep kempingowych na sezon 2022.

Nowoczesne - kempingowe

Wspólnie z „Polskim Caravaningiem” opracowany został program ubezpieczeń komunikacyjnych dla wypożyczalni i indywidualnych posiadaczy pojazdów kempingowych. Oferta zasadniczego ubezpieczenia posiadaczy kampera i przyczepy zawiera: OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, autocasco z gwarantowaną sumą ubezpieczenia, pokrycie kosztów wynajmu auta zastępczego po szkodzie (możliwość kontynuowania urlopu/wypoczynku), następstwa nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów oraz assistance, czyli pomoc w drodze z holowaniem do 1200 kilometrów na terenie Europy i bez limitu km na terenie Polski. Atutem jest opcja ochrony prawnej, a także dodatkowe ubezpieczenie szyb „Auto szyby”. Cechy wyróżniające pakiet to bardzo szeroki zakres ochrony i niska cena. W przypadku ubezpieczenia kampera o wartości 250 tys. zł cena pakietu OC+AC+NNW rozpoczyna się od 5275 zł, a dla kampera o wartości 350 tys. zł odpowiednio od 6675 zł. Dla przyczepy kempingowej o wartości 100 tys. zł cena takiego samego ubezpieczenia rozpoczyna się od 2650 zł. Możliwy jest też opcjonalny dobór poszczególnych, wymienionych ubezpieczeń. Samo obowiązkowe ubezpieczenie OC kosztuje już od 900 zł dla kampera i od 250 zł dla przyczepy kempingowej

Pakiet bezpieczeństwa dla caravaningu. Ubezpieczenia dla wypożyczalni i użytkowników pojazdów kempingowych 1

ReklamaSródtekstowy YT PC
Korzystne dodatki

To nie wszystkie walory oferty. Ubezpieczenie zawierane jest bez badania szkodowości, co oznacza, że wcześniejsze szkody ubezpieczanego pojazdu oraz szkody innych pojazdów właściciela kampera nie powodują podniesienia składki! Szkody związane z uszkodzeniami szyb nie powodują utraty nabytych zniżek w ubezpieczeniu autocasco! Dodatkowo samochód zastępczy daje możliwość kontynuacji podróży! Ubezpieczenia krótkoterminowe autocasco kierowane są do tych indywidualnych posiadaczy kamperów i przyczep kempingowych, którzy chcieliby wynająć swój pojazd przez platformę Booking Camper. Jest to ubezpieczenie rozszerzające dotychczasową ochronę o opcję wynajmu, gwarantujące wypłatę odszkodowania w przypadku szkody mającej miejsce w trakcie wynajmu.

Zabezpiecz kaucję

Jako ciekawa opcja jawi się opcjonalne ubezpieczenie kaucji – od uszkodzeń wewnątrz pojazdu dla osób wynajmujących kampera lub przyczepę. Oznacza to koniec zmartwień o kaucji w wysokości 5000 zł pozostawionej w wypożyczalni, w przypadku roszczeń udostępniającego pojazd co do jego stanu. Koszt takiego ubezpieczenia na 7 dni zaczyna się od 199 zł w zależności od poziomu udziału własnego. Listę dodatków do pakietu zamyka ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą. W przypadku szkód komunikacyjnych z polis zawartych za pośrednictwem kancelarii „Merydian” ubezpieczonym oferowany jest dodatkowy bezpłatny serwis – pomoc w bieżącym prowadzeniu spraw szkodowych. To bardzo przydatna alternatywa w razie problematycznych sytuacji likwidacji szkód.

ReklamaŚródtekstowy 2 prenumerata
tel. 606 892 175, 693 392 444


Administrator01.05.20220
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News