artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Hippie Caviar Motel – kolejny koncept Renault

Hippie Caviar Motel – kolejny koncept Renault

Czas czytania 1 minuta

To drugi po zbudowanym na bazie modelu Trafic pomysł producenta. Tym razem mobilne schronienie dla poszukiwaczy przygód i amatorów sportów bazuje na Kangoo E-Tech.

Hippie Caviar Hotel, zbudowany na bazie modelu Trafic, został zaprezentowany przez Renault w ubiegłym roku. Zrodził się on z marzeń o ucieczce od codzienności i podziwianiu przyrody w idyllicznym otoczeniu, z zachowaniem wszystkich wygód i usług pięciogwiazdkowego hotelu. W następstwie przyjętej strategii w lipcu ubiegłego roku do sprzedaży trafiło Nowe Renault Trafic SpaceNomad, które jest pierwszą odpowiednio wyposażoną wersją kampervana.

Teraz Renault realizuje drugi etap strategii produktowej w zakresie samochodów rekreacyjnych, czego wyrazem ma być koncept zbudowany na długiej odmianie (H2) Kangoo E-Tech. Koncept posiada w 100% elektryczny napęd. Jego zasięg wynosi 285 km i potrzebuje zaledwie 30 minut ładowania akumulatora trakcyjnego, aby odzyskać 170 km zasięgu. Zamontowane na dachu relingi umożliwiają transport nart, pozostawiając przy tym miejsce na dach panoramiczny imponujących rozmiarów.

Showcar Hippie Caviar Motel wpisuje się w strategię marki Renault ograniczania emisji dwutlenku węgla w całym cyklu życia pojazdu, dzięki podłodze i półkom wykonanym z korka i opon pochodzących z recyklingu oraz w 100% elektrycznemu napędowi. Jego premierę zaplanowano na 19 września br. na targach IAA Transportation w Hanowerze.

Fot. Renault


Rafał Dobrowolski27.08.2022
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News