artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
ZOO Safari Borysew
  fot. pixabay.com ZOO Safari Borysew

ZOO Safari Borysew

To miejsce wyjątkowe, gdzie można stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. Safari ZOO znajduje się w Borysewie (gmina Poddębice, województwo łódzkie). Niezwykła aranżacja olbrzymiej przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury, to powody, dla których właśnie Ogród Zoologiczny w Borysewie jest jedną z największych atrakcji tego typu w Polsce.

ZOO Safari w Borysewie zostało otwarte w 2008 roku. Na terenie ogrodu, który został urządzony w stylu przypominającym sawannę, zamieszkuje obecnie 600 zwierząt reprezentujących 100 gatunków z 5 kontynentów.

Zobacz z bliska najgroźniejsze zwierzęta świata

W ZOO Safari podziwiać można nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta - białe tygrysy bengalskie, białe lwy, pumę, białe wilki, serwale, ale także lemury, bawoły indyjskie, jedyne w Polsce bawoły afrykańskie i tapira.

Na terenie ogrodu zoologicznego mieszka już 8 gatunków antylop, dwa gatunki zebr: bezgrzywe, greviego oraz 4 gatunki małp. Wielką sympatią zwiedzających cieszy się rodzina mandryli licząca 9 osobników. Są tu także kangury, wielbłądy jednogarbne i dwugarbne. Do tej pory udało się tu zgromadzić około 100 gatunków zwierząt dzikich.

Niezwykły Świat Wodny

Osobną atrakcją są gatunki zamieszkujące tzw. "Świat wodny". To miejsce, w którym zwiedzający - korzystając ze specjalnie utworzonych czterech wysp podziwiać mogą ptactwo wodne, żółwie oraz fokę Dawida, który jest ulubieńcem publiczności. Dawid, jakby wiedząc o tym, że został okrzyknięty gwiazdorem, chętnie popisuje się przez zgromadzonymi swoimi pływackimi umiejętnościami, zyskując po każdym karmieniu - pokazie nowe rzesze fanów.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Odwiedzający mają także możliwość popływania rowerami wodnymi w kształcie łabędzi i kaczorów.

Niesamowite atrakcje dla dzieci

ZOO Safari proponuje również dodatkową rozrywkę dla dzieci. Najmłodsi mogą pojeździć na kucyku szetlandzkim. Dumą Ogrodu Zoologicznego są przestronne wybiegi, po których biegają dzikie zwierzęta. Kolejną atrakcją jest Mini Zoo, które stworzone zostało z myślą o najmłodszych.

W Mini Zoo dzieci spotkać się mogą z kózkami miniaturkami, owieczkami kameruńskimi, alpakami, świnkami wietnamskimi, osiołkami i królikami. Miejsce to cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Zoo Safari Borysew zadbało również o ofertę gastronomiczną. Zapewnia smaczne, domowe posiłki, dania obiadowe, dania z grilla i desery. W przestronnym i oszklonym Grill Barze, liczącym 170 miejsc z widokiem na panoramę ZOO Safari przyjemnie jest zjeść dobrze przygotowany, gorący posiłek lub odpocząć przy niewielkiej przekąsce.

Figlarnia - znajdująca w się w Kompleksie Namiotów Sferycznych – to bajkowa kraina odpowiadająca niespożytej energii dzieci. Mogą tu skakać na trampolinie, zmierzyć się z kosmicznym torem przeszkód czy dmuchaną dziewięciometrową zjeżdżalnią. Również zanurkować w basenie z piłeczkami oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę kryjącą liczne atrakcje dla dzieci.

Dla dzieci Figlarnia to możliwość bezpiecznej zabawy i niezapomniana rozrywka, a dla rodziców i opiekunów - zasłużona chwila odpoczynku przy filiżance kawy w Lunch Barze.

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon
W jednym z namiotów znajduje się nowocześnie wyposażona salka edukacyjna, w której realizowany jest program napisany na potrzeby ogrodu zoologicznego oraz pozytywnie zaopiniowany przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. Czas tu spędzony dla dzieci będzie nie tylko twórczy, ale także efektywny. Atrakcyjne eksponaty, metoda interaktywnego poznawania świata i życzliwa atmosfera, sprawiają, że nikt podczas tych lekcji nie wie co to nuda.

W ZOO Safari znajdują się również inne atrakcje, w tym m.in. ZOO Kolejka i Cinecoaster 7D.

Adres: Borysew 25, 99-200 Poddębice

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!