artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - Camper Caravan Show Expo 2023
ZOO Safari Borysew
  fot. pixabay.com ZOO Safari Borysew

ZOO Safari Borysew

Czas czytania 4 minuty

Jeżeli podróżujecie kamperem po Polsce i uwielbiacie kontakt ze zwierzętami, zwłaszcza tymi dzikimi, żyjącymi poza granicami naszego kraju, koniecznie skierujcie się do Łodzi. Tam możecie świetnie bawić się w niesamowitym miejscu – Safari ZOO w Borysewie, niedaleko Łodzi.

Niespotykana aranżacja olbrzymiej przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury. To powody, dla których właśnie Ogród Zoologiczny w Borysewie jest jedną z największych atrakcji tego typu w Polsce. Jeśli podróżujecie kamperem po tym regionie kraju i uwielbiacie kontakt ze zwierzętami, koniecznie skierujecie się właśnie tu.

ZOO Safari w Borysewie zostało urządzone w stylu przypominającym sawannę. Według informacji właściciela, zamieszkuje je obecnie 600 zwierząt reprezentujących 100 gatunków aż z 5 kontynentów.

Zobacz z bliska najgroźniejsze zwierzęta świata

W ZOO Safari zobaczycie jedne z najgroźniejszych dzikich zwierzęta - białe tygrysy bengalskie, białe lwy, pumę, białe wilki, serwale. Żyją tu również lemury, bawoły indyjskie, a także jedyne w Polsce bawoły afrykańskie i tapira.

Na terenie ogrodu zoologicznego mieszka również osiem gatunków antylop, dwa gatunki zebr (bezgrzywe, greviego), a także cztery gatunki małp. Warto również zwrócić uwagę na sympatyczną rodzinę mandryli, która liczy dziewięć osobników. Zobaczymy tu również kangury, wielbłądy jednogarbne i dwugarbne.

Niezwykły Świat Wodny

Niesamowitą atrakcją tego ogrodu zoologicznego jest również strefa nazwana "Świat wodny". Dzięki czterem wyspom możemy podziwiać żyjące tu ptactwo wodne, żółwie i fokę. Goście mogą również pływać rowerami wodnymi w kształcie łabędzi i kaczorów.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravan Show 2023 01.09-30.09 Sebastian
Niesamowite atrakcje dla dzieci

ZOO Safari to również wiele wspaniałych atrakcji dla najmłodszych gości. Dzieci mogą tu jeździć na kucyku szetlandzkim oraz bawić się ze zwierzętami w Mini ZOO. Tam na dzieciaki czeka możliwość obcowania z kozami miniaturkami, owcami kameruńskimi, alpakami, świnkami wietnamskimi, osiołkami oraz królikami. Warte uwagi są przestronne wybiegi, gdzie swobodnie poruszają się dzikie zwierzęta.

Dzieci będą również świetnie bawiły się w Figlarni, która znajduje się w Kompleksie Namiotów Sferycznych. Dzieciaki mogą tu skakać na trampolinie, poszaleć na kosmicznym torze przeszkód czy na dmuchanej, dziewięciometrowej zjeżdżalni. To jednak nie wszystko. Do dyspozycji najmłodszych gości jest również basen z piłeczkami, a także dmuchana gąsienica z wieloma atrakcjami.

Ciekawą atrakcją jest również „salka edukacyjna”, która znajduje się w jednym z namiotów na terenie ogrodu zoologicznego. Realizowany jest tu program edukacyjny specjalnie przygotowany na potrzeby ZOO. Dzieci spędzą tu czas na niezwykle twórczej nauce połączonej z zabawą, z wykorzystaniem atrakcyjnych eksponatów.

W ZOO Safari dzieci mogą również skorzystać z ZOO Kolejka i Cinecoaster 7D.

Jeśli podczas całodziennego szaleństwa w ogrodzie zoologicznym zgłodniejecie, możecie skorzystać z atrakcyjnej oferty gastronomicznej funkcjonującej na terenie ZOO. W Grill Barze (170 miejsc) zjecie smaczne posiłki podziwiając całą panoramę ZOO Safari.

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon
Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News