artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Zespół Pałacowo-Parkowy w Brodach
  fot. Wikipedia Zespół Pałacowo-Parkowy w Brodach

Zespół Pałacowo-Parkowy w Brodach

Czas czytania 2 minuty

Jeśli podróżujecie kamperem po województwie lubuskim, znajdźcie chwilę aby zajechać do miejscowości o sympatycznie brzmiącej nazwie – Brody. Tu do obejrzenia jest przepiękny, historyczny pałac i park z XVII wieku.

Obecnie pałac znajduje się w rękach prywatnych. Jednak w odróżnieniu o wieku podobnych sytuacji, tu właściciele dokładają wszelkich starań, aby zabytkowy obiekt powrócił do dawnego blasku.

Pałac znajdziecie w odległości  15 km od miejscowości Gubinek przy granicy z Niemcami, a 55 km dzieli go od Zielonej Góry. Stąd bardzo blisko do wypadku do Niemiec. Miasto Cottbus oddalone jest od hotelu o 40 minut drogi.

Pałac Brody został zbudowany w 1680 r. W XVIII w. gruntownie przebudował go nadworny architekt króla Augusta II. Powstał trzykondygnacyjny budynek murowany z cegły z mansardowym dachem i krużgankami od strony dziedzińca, zbudowany na planie podkowy.

Warto wiedzieć, że właśnie w pałacu w Brodach król Polski August III urządzał polowania, po których wydawał luksusowe, eleganckie przyjęcia.

Obecnie zabytkowy obiekt  otoczony jest malowniczymi parkami, lasami i jeziorami, które zachwycają niepowtarzalnym pięknem i pozwalają rozsmakować się w urokach każdej pory roku spędzanej w Brodach.

Do pałacu w Brodach można wybrać się na zwiedzanie obiektu i okolic, a można zostać nawet na kilka dni i rozsmakować się w „królewskim życiu”, jak za saskich czasów w Polsce.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News