artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - Camper Caravan Show Expo 2023
Zagroda Żubra w Mucznem
  fot. pixabay.com Zagroda Żubra w Mucznem

Zagroda Żubra w Mucznem

Czas czytania 3 minuty

Podczas podróży kamperem po Polsce, zawsze warto odwiedzać ciekawe, nietypowe miejsca. Jeśli uwielbiacie kontakt z przyrodą, przebywanie ze zwierzętami – koniecznie powinniście odwiedzić właśnie to miejsce. Tu spotkacie – oko w oko – króla puszczy, czyli Żubra.

Bieszczady od wielu lat przyciągają wszystkich tych, którzy uwielbiają dziką przyrodę i poszukują takich miejsc, gdzie jeszcze człowiek może pobyć „sam na sam” z naturą. Jeśli do tego dodamy możliwość obcowania z dzikimi zwierzętami – to z pewnością właśnie Bieszczady będą odpowiednim kierunkiem dla „dzikich traperów” podróżujących kamperem po Polsce w poszukiwaniu takich „białych plam” na mapie Polski.

Obierając kierunek na Bieszczady nie tylko odnajdziecie jeszcze dzikie enklawy natury, ale również macie tu okazję spotkania „oko w oko” z prawdziwym królem puszczy, czyli żubrem. Co więcej, z tymi wspaniałymi zwierzętami możecie zetknąć się w ich naturalnym środowisku.

Zobaczyć „na żywo” króla puszczy w jego naturalnym środowisku – bezcenne.

Jeśli chcecie obejrzeć te królewskie, dostojne zwierzęta, koniecznie musicie skierować się do miejscowości Muczne. Żubry żyją tu co prawda na wolności, ale można je obejrzeć w pokazowej zagrodzie właśnie w tej miejscowości. Zagroda znajduje się przy drodze Stuposiany – Tarnawa Niżna, nad potokiem Czerwonym, ok. 2 km przed miejscowością Muczne.

Warto wiedzieć, że żubry w Bieszczadach hoduje się już od 1963 r. Możemy tu podziwiać żubry linii białowiesko-kaukaskiej tzw. górskiej, pochodzące ze Szwajcarii i Francji.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravan Show 2023 01.09-30.09 Sebastian
Sama zagroda pokazowa w Mucznem zajmuje sporą powierzchnię leśną ok. 7 ha. To pozwala spokojnie, bez naruszania ich spokoju, obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Nie będziemy im przeszkadzać, ponieważ dla odwiedzających przygotowano specjalne tarasy widokowe, które zapewniają możliwość obserwacji żubrów niezależnie od pogody.

Ten niezwykły obiekt w Bieszczadach przeznaczony jest do edukacji przyrodniczej. To również jedna z największych atrakcji turystycznych tego przepięknego regionu Polski.

Żubry w zagrodzie pokazowej w Mucznem możemy oglądać codziennie w godzinach od 09.00 do 19.00. Co ważne, za kontakt z żubrami nie jest pobierana żadna opłata. Natomiast jeżeli to jest Wam za mało, jeśli chodzi o kontakty z tymi wspaniałymi zwierzętami i bieszczadzką przyrodą, istnieje możliwość zwiedzania zagrody i okolic z leśniczym – przewodnikiem.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News