artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Podziemne Miasto na Wyspie Wolin
  fot. wikipedia.org Podziemne Miasto na Wyspie Wolin

Wyspa Wolin - podziemne miasto

Czas czytania 1 minuta

Podziemny korytarz na wyspie Wolin to praktycznie cały kompleks bunkrów, który wybudowali Niemcy przez wybuchem II wojny światowej. Obecnie podziemnie miasto na Wolinie można zwiedzać.

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin znajdziemy w Świnoujściu, w dzielnicy Przytór - pomiędzy stacją kolejową Świnoujście-Przytór a plażą, przy ścieżce rowerowej R-10.

Obiekt powstał tuż przed wybuchem II wojny światowej na zlecenie dowództwa Kriegsmarine. Powstała tu bateria składała się z 7 schronów dzielących się na bojowe i pomocnicze.

Po zakończeniu działań II wojny światowej cały obiekt znalazł się w posiadaniu Wojska Polskiego, które w 2007 r. przekazało go na potrzeby Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

Pracownicy Muzeum stworzyli ciekawy obiekt turystyczny nadając mu nazwę "Podziemne Miasto na Wyspie Wolin". Dzięki temu możemy teraz obejrzeć całą maszynownię oraz trzy schrony.

Zwiedzanie kompleksu trwa około 90 minut. Wejście na teren odbywa się tylko z przewodnikiem. Ilość osób, które mogą jednorazowo wejść do podziemi jest ograniczona.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News