artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper
Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju
  fot. Wikipedia Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju to pierwsza w Polsce wieża w koronach drzew o drewnianej konstrukcji, z której można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na malowniczą okolicę i nie tylko.

Ta wieża to unikalne miejsce na mapie Polski. Skryta w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród przepięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej, 49,5 metrowy obiekt o wyjątkowej, drewnianej konstrukcji i prowadząca do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna zapewniają nie tylko przepiękne widoki, ale również relaks i odprężenie.

Umiejscowienie ścieżki w koronach drzew niewątpliwie potęguje doznania związane z podziwianiem zniewalającego krajobrazu okolicy. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów.

Podczas spaceru, dzięki specjalnym instalacjom i tablicom edukacyjnym zwiedzający mają szansę poznać bliżej okoliczną przyrodę oraz historię regionu.

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych jest mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia.

Bilety wstępu sprzedawane są w kasach w dolnej części ośrodka Słotwiny Arena oraz przy wejściu na Wieżę widokową. Sprzedaż biletów wstępu i ostatnie wejście na Wieżę odbywa się na godzinę przed zamknięciem atrakcji. Dzieci w wieku do 3 lat mają bezpłatny wstęp. Każde dziecko do 12 roku życia powinno przebywać na Wieży pod opieką osoby dorosłej.

Do Wieży widokowej w koronach drzew można dostać się nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową Doppelmayr, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą. Dzięki stopniowemu nachyleniu między 2-6 % cała trasa drewnianej ścieżki i Wieży dostępna jest dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi w wózkach.

ReklamaSródtekstowy YT PC
W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych kolej linowa oraz Wieża widokowa pozostają zamknięte.