artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju
  fot. Wikipedia Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

Czas czytania 3 minuty

Jeżeli podróżujecie kamperem na południu Polski i uwielbiacie ekstremalne wrażenia, nie boicie się dużych wysokości. Koniecznie musicie odwiedzić wieżę widokową w Krynicy-Zdroju.

Wieża w koronach drzew w Krynicy-Zdroju to pierwszy tego typu obiekt w Polsce o drewnianej konstrukcji. Z jego szczytu możemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki malowniczej okolicy.

Ten niesamowity obiekt to wręcz unikalne miejsce na mapie Polski. Drewniana wieża, wznosi się w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród przepięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Obiekt ma wysokość 49,5 metrów, drewnianą konstrukcję. Do wieży możemy dojść ponad kilometrową trasą przyrodniczo-edukacyjną.

Podczas tego spaceru, utwardzoną, widokową drogą, mamy możliwość podziwiania przepięknych widoków beskidzkiej przyrody, a przede wszystkim oferuje wspaniałe doznania związane z podziwianiem zniewalającego krajobrazu okolicy.

Warto wiedzieć, że dzięki nachyleniu terenu między 2-6 % cała trasa drewnianej ścieżki i wieży widokowej dostępna jest także dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi w wózkach.

Zmierzając w kierunku tej niesamowitej atrakcji widokowej nie sposób się nudzić. Wszystko dzięki specjalnym instalacjom i tablicom edukacyjnym, które pozwalają zwiedzającym poznać bliżej beskidzką przyrodę oraz historię regionu.

Także najmłodsi podróżnicy nie będą się tu nudzili, gdy dotrzecie kamperem pod wieżę w Krynicy-Zdrój. Czeka tam na nich niesamowita atrakcja - mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia. Atrakcje nie do zapomnienia na długi czas gwarantowane.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Jeśli nie chcemy iść pieszo do wieży widokowej w koronach drzew w Krynicy-Zdrój, możemy także skorzystać z nowoczesnej, 6-osobowej kolejki krzesełkowej. Kolejka została wyposażona w specjalne osłony przeciwwiatrowe.

Organizator informuje również, że jeśli wystąpią niekorzystne warunki atmosferyczne, wówczas kolejka linowa na wieżę oraz sama wieża widokowa zostaną zamknięte dla zwiedzających.

Aby wejść na wieżę, skorzystać z przepięknej platformy widokowej oraz 60-metrowej zjeżdżalni trzeba zapłacić. Bilety wstępu na wieżę możecie kupić w kasach, które znajdują się w dolnej części ośrodka Słotwiny Arena, a także przy wejściu na samą wieżę widokową.

Warto też pamiętać, że sprzedaż biletów wstępu oraz ostatnie wejścia na wieżę widokową odbywają się na godzinę przed zamknięciem obiektu dla zwiedzających. Natomiast dzieci do 3 lat mają zapewniony bezpłatny wstęp na ścieżkę i wieżę. Trzeba też pamiętać, że dzieci w wieku do 12. roku życia na Wieży muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News