artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Wielka Siklawa
  fot. wikipedia.org Wielka Siklawa

Wielka Siklawa - największy polski wodospad

Czas czytania 1 minuta

Jeżeli chcielibyście zobaczyć największy wodospad w Polsce, musicie udać się w Tatry. Tam znajdziecie Wielką Siklawę, która rozdziela Dolinę Roztoki od Doliny Pięciu Stawów. Wodospad wznosi się na wysokość 70 metrów.

Od razu jedna ważna uwaga – jeśli będziecie szli w kierunku Wielkiej Siklawy, zachowajcie dużą ostrożność i pokorę wobec sił natury. Absolutnie nie należy zbaczać ze szlaku. Trzeba też uważać na śliskie skały wokół wodospadu. Trzeba pamiętać, że zdarzały się tu już upadki, które kończyły się śmiercią.

Wodospad to imponujące dwie, a czasami nawet trzy spływające równolegle strugi wody. Tym imponującym cudem natury zachwycano się już w dawnych wiekach, atrakcję turystyczną Tatr stanowi zaś od początku XIX wieku.

Na pewno Wielkiej Siklawy nie przeoczycie. Wodospad jest doskonale widoczny z zielonego szlaku, który biegnie tuż obok niego. Właśnie tym szlakiem dotrzecie do tego miejsca. Musicie wejść na niego w drodze na Morskie Oko, od Wodogrzmotów Mickiewicza. Dojście pod wodospad zajmuje około 2 godzin.

Po dotarciu pod wodospad i odpoczynku na skałach, które rozpościerają się pod nim, możemy podążyć dalej tym szlakiem. Należy obejść Wielką Siklawę z lewej strony, przechodząc po głazach polodowcowych.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News