artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
W krainie Bolka i Lolka, Reksia i Smoka Wawelskiego
  fot. Wikipedia W krainie Bolka i Lolka, Reksia i Smoka Wawelskiego

W krainie Bolka i Lolka, Reksia i Smoka Wawelskiego

Czas czytania 2 minuty

Pamiętacie telewizyjne bajki z dzieciństwa? Bolek i Lolek, Reksio czy Smok Wawelski – te kultowe kreskówki powstały właśnie w Bielsku-Białej. Będąc w tym mieście można teraz powrócić sentymentalnie do dni dzieciństwa, a może również odkryć przed swoimi dziećmi dawno zapomniany świat tych wspaniałych historii obrazkowych.

Jeśli będziecie podróżowali kamperem w okolicach miasta Bielsko-Biała, koniecznie zajrzyjcie do tego miasta – na niezwykłą i sentymentalną podróż. To tu będziecie mogli cofnąć się w czasie do ukochanych kreskówek z dzieciństwa, a może też „zarazicie” nimi swoje dzieci?

Bo któż z nas nie znał Bolka i Lolka, Reksia czy Smoka Wawelskiego?  Te bajki powstawały właśnie tu, w Bielsku-Białej. To efekt pracy artystów ze Studia Filmów Rysunkowych. Od  roku 1947 wyprodukowano tu ponad 1000 filmów animowanych.

Obecnie to kultowe studio bajek rysunkowych otwarte jest dla zwiedzających. Każdy może tu przyjść i zobaczyć jak powstawały jego ulubione filmiki.

A jest na co popatrzeć. Czy zdajecie sobie sprawę, że np. film rysunkowy „Wielka podróż Bolka i Lolka” to ponad 60 tysięcy wykonanych rysunków. Właśnie tu poznacie naszych wspaniałych rysowników oraz reżyserów i kompozytorów.

Warto przyjrzeć się ich pracy w Bielsku-Białej, w siedzibie studia przy ul. Cieszyńskiej 24. Atrakcje – nie tylko dla dzieci – gwarantowane.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy