artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - Camper Caravan Show Expo 2023
Ulica Piotrkowska w Łodzi
  fot. Wikipedia Ulica Piotrkowska w Łodzi

Ulica Piotrkowska w Łodzi

Czas czytania 2 minuty

Jeżeli podczas podróży po Polsce kamperem zajedziecie do Łodzi – nie myślcie, że w tym mieście – stosunkowo „młodym” nie ma czego obejrzeć. Koniecznie zajrzyjcie na ul. Piotrkowską, znaną w całym kraju. To symbol Łodzi i jedna z najdłuższych ulic w Europie.

Pamiętacie polski film „Ziemia Obiecana” z niezapomnianymi kreacjami Daniela Olbrychskiego oraz Wojciecha Pszoniaka? Akcja tego obrazu dzieje się w przemysłowej Łodzi. Jeśli zaś chcecie „poczuć ten klimat” filmu, koniecznie przejdźcie się ulicą Piotrkowską.

Czy wiecie, że ul. Piotrkowska w Łodzi rozciąga się na dystansie 4,2 kilometrów? Pozwala to na niezły spacer po tym niezwykłym trakcie miasta. Znajdziecie tu nie tylko niezliczoną ilość sklepów handlowych, ale również restauracje, kluby czy puby.

Łódź nie jest zwykłym, polskim miastem. Nie powstała w średniowieczu, nie ma więc charakterystycznego rynku z budynkiem Ratusza na Starówce. Za to ma ul. Piotrkowską – symbol miasta i zabytek jej dawnej, przemysłowej potęgi.

Średniowiecznych zabytków w Łodzi nie uświadczymy. Możemy za to podziwiać kamienice z przełomu XIX i XX wieku. Warto również zajrzeć na ich podwórka, gdzie zobaczymy wiele punktów usługowych i gastronomicznych.

Ponieważ Łódź nie ma typowego rynku staromiejskiego, to właśnie Piotrkowska tętni życiem kulturalnym i rozrywkowym przez cały rok. Odbywające się tam jarmarki i festiwale m.in. Festiwal Sztuk Ulicznych i Magii „Hokus Pokus", Light Move Festival czy Songwriter Festiwal.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Na ul. Piotrkowskiej zwróćcie uwagę także na Aleję Gwiazd, nawiązującą do filmowego dziedzictwa Łodzi i Pomnik Łodzian - pas jezdni ułożony z blisko 17 tysięcy kostek brukowych z żeliwną płytką z imionami i nazwiskami fundatorów.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News