artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
Reklama
Ulica Piotrkowska w Łodzi
  fot. Wikipedia Ulica Piotrkowska w Łodzi

Ulica Piotrkowska w Łodzi

Symbol Łodzi i najbardziej znana ulica tego miasta, licząca 4,2 kilometry długości. Piotrkowska jest jedną z najdłuższych ulic w Europie, łącząc ze sobą handel z gastronomią i rozrywką. Jesli będziecie w Łodzi, koniecznie musicie na Piotrkowską zajrzeć.

Do dziś na Piotrkowskiej możemy poczuć dawny klimat przemysłowej potęgi Łodzi sprzed stu lat. Jest to najbardziej oryginalny "plac miejski" w Europie. 

Wzdłuż ulicy możemy podziwiać kamienice z przełomu XIX i XX wieku. Ciekawe są również podwórka, w których znajdziemy wiele punktów usługowych i gastronomicznych. Piotrkowska to ulica kontrastów, która od zawsze skupia, jak w soczewce wszystko, co łódzkie.

Ta łódzka ulica tętni życiem przez cały rok. Odbywające się przy niej jarmarki i festiwale m.in. Festiwal Sztuk Ulicznych i Magii „Hokus Pokus", Light Move Festival czy Songwriter Festiwal dodają jej niepowtarzalnego uroku.

Warto zwróci uwagę na Aleję Gwiazd, nawiązującą do filmowego dziedzictwa Łodzi i Pomnik Łodzian - pas jezdni ułożony z blisko 17 tysięcy kostek brukowych z żeliwną płytką z imionami i nazwiskami fundatorów.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy