artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Sztolnia Czarnego Pstrąga
  fot. Wikipedia Sztolnia Czarnego Pstrąga

Sztolnia Czarnego Pstrąga

Czas czytania 1 minuta

Niezwykła przygoda i niezła dawka adrenaliny czeka na Was, jeśli podróżujecie w okolicach Tarnowskich Gór. Koniecznie wybierzcie się do Sztolni Czarnego Pstrąga. Przeżyjecie tam niezapomnianą przygodę.

Sztolnia Czarnego Pstrąga to 600 metrowy fragment dawnej sztolni Fryderyk, który pokonuje się łodziami. Obiekt znajduje się na terenie Parku Repeckiego.

Sztolnia powstała w XIX wieku jako obiekt, który miał odprowadzać wodę z kopalni Fryderyk. Dziś jest natomiast niezwykłą atrakcją turystyczną, oferującą podziemny spływ rzeką.

Sztolnię Czarny Pstrąg zwiedzamy płynąć łodziami. Przystań znajduje się w podszybiu szybu „Ewa”. Z pewnością jest to niesamowita propozycja dla wszystkich, którzy lubią takie klimatyczne miejsca, które niegdyś były praktycznie niedostępne dla turystów.

Obiekt w Tarnowskich Górach został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, listę Pomników Historii.

Tak więc jeśli nie przerażają Was jaskinie, lochy, podziemne korytarze – koniecznie ruszcie na wyprawę łodzią po tej dawnej sztolni.  Uwaga – podczas tego niezwykłego rejsu można spotkać również nietoperze, które urządziły sobie tu swoją sypialnię.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News