artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
Reklama
Silverado City – miasto kowbojskie
  fot. Wikipedia Silverado City – miasto kowbojskie

Silverado City – miasto kowbojskie

Uwielbiacie Dziki Zachód, filmowe westerny, ten cały „amerykański klimat” XIX wieku? Nie trzeba jechać do Ameryki by poczuć się przez chwilę jak w westernie. Wystarczy na Kujawach zahaczyć o Silverado City – kowbojskie miasteczko położone niedaleko Bydgoszczy.

Silverado City, położone w Bożejewiczkach koło Żnina, to miasteczko rozrywki w klimacie westernu – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Atrakcyjny punkt programu dla wycieczek szkolnych, ciekawy pomysł na kolonię czy obóz dla dzieci. Idealna dla turystów indywidualnych.

Siedem hektarów atrakcji, terenu do rekreacji i wybiegów dla zwierząt robi wrażenie.

Zobaczymy tu wspomniany domek dr Quinn, chatę trapera, saloon, biuro szeryfa i więzienie, a nawet cmentarzyk z chatką grabarza. Maxico Hall to grillownia, a nieopodal mieści się też kawiarnia w kowbojskim stylu.

W kompleksie nie zabrakło wioski indiańskiej, gdzie zobaczymy tipi i wyroby tradycyjne indiańskie. Jeśli tego Wam będzie mało, to znajdziecie w tym parku rozrywki również stajnię, strzelnicę, sklepik z pamiątkami, fort woskowy, a nawet pocztę Pony Express czy bank. Swoje stanowisko ma tu też kowal, jest arena do pokazów, farma ranchera.

Na głównej ulicy miasta Silverado znajdziemy największy w Polsce Saloon, restauracja motoryzacyjna "Route 66, grillownia Meico Hall, studio fotograficzne "Fotoshop", w którym można wykonać pamiątkowy list gończy oraz dolara z własnym zdjęciem, westernowa szkoła dla dzieci, strzelnicę.

Na najmłodszych czeka szalona zabawa na Farmie Dmuchańców oraz Miasteczku Urwisów.

Nieopodal znajduje się Minii Zoo, w którym czekają na dzieci kucyki, świnki, króliki, kozy, alpaki i owieczki.  Wracając z Minii Zoo koniecznie trzeba odwiedzić wioskę indiańską, gdzie poznamy życie i tradycje rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.

Na wszystkich żądnych przygód poszukiwaczy złota na skraju miasta czeka Kopalnia Dacota, w której nie tylko wydobywa się złoto, ale też można je przetopić na prawdziwe sztabki.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy