artykuły

PRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - Makita 04.01-31.03 Sebastian
Ścieżka w koronach drzew
  fot. wikipedia.org Ścieżka w koronach drzew

Ścieżka w koronach drzew

Macie ochotę na spacer w chmurach? Może chociaż ponad wierzchołami drzew? To jest możliwe zaraz po przekroczeniu granicy ze Słowacją, niedaleko Szczawnicy.

Ścieżka w koronach drzew Bachledka (Chodnik koronami stromov) to drewniany chodnik znajdujący się ponad drzewami, z niesamowitą, 32-metrową wieżą widokową. Ścieżka w koronach drzew Bachledka znajduje się na Słowacji, w miejscowości Zdziar.

Trasa ze Szczawnicy nie powinna przysporzyć kłopotów. Dojazd na miejsce średnio zajmuje maksymalnie 1-1,5 godz., w zależności od ruchu i warunków na drodze.

Zdziar to miejscowość znajdująca się w sercu Bachledowej Doliny. Chodnik w koronach drzew jest usytuowany na grzbiecie pasma górskiego o nazwie Magura Spiska.

Na szlak do ścieżki w koronach drzew Bachledka wiodą dwie drogi: przejazd kolejką, dla osób z dziećmi, seniorów oraz innych chętnych lub przejście piechotą, które zajmuje około 40 minut z parkingu w Dolinie Bachledowej lub Malej Frankovej.

Cały szlak - chodnik w koronach drzew Bachledka – ma 1234 m, oraz jest poprowadzony spiralnie nad drzewami. Sama zaś ścieżka ma 603 m długości. Wysokość szlaku wynosi 24 m. Na końcu chodnika znajduje się wieża widokowa o wysokości aż 32 m z której mam fantastyczny widok na Tatry Bielskie, krajobraz Pienin, Region Zamagurza Spiskiego (Spisz Polski). Z daleka widać nawet zamek w Niedzicy oraz Trzy Korony.

Wnętrze wieży widokowej skrywa w sobie wyjątkową zjeżdżalnię rurową, o długości aż 67 m. Oznacza to, że po wejściu na wieżę możemy zdecydować się na trochę adrenaliny i zjechać na sam dół zjeżdżalnią.

Przejażdżka to dodatkowy koszt 2 euro. Jest ona głównie dedykowana dzieciom mającym minimum 120 cm wzrostu.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicyJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW