artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper
Ścieżka w koronach drzew
  fot. wikipedia.org Ścieżka w koronach drzew

Ścieżka w koronach drzew

Macie ochotę na spacer w chmurach? Może chociaż ponad wierzchołami drzew? To jest możliwe zaraz po przekroczeniu granicy ze Słowacją, niedaleko Szczawnicy.

Co prawda opisujemy tu głównie atrakcje turystyczne Polski, jednak jeśli będziecie w Tatrach, w regionie Zakopanego – rozważcie możliwość krótkiego wypadu na Słowację.

W miejscowości Zdziar znajdziecie kompleks Bachledka z niesamowitą atrakcją – ścieżką w koronach drzew. Bez obaw – na Słowacji spokojnie porozumiecie się po polsku, angielski też nie jest problemem. Ceny są w euro, więc warto taką walutę mieć przy sobie,

Sama ścieżka w koronach drzew to drewniany chodnik znajdujący się ponad drzewami, z niesamowitą, 32-metrową wieżą widokową. Kto ma lęk wysokości czy przestrzeni, powinien jednak zastanowić się czy wchodzić na sam szczyt obiektu.

Do ścieżki w koronach drzew możemy dostać się na dwa sposoby – możemy wjechać za pomocą kolejki linowej (wagoniki zamknięte), która jest biletowana. Podczas podróży podziwiać możemy piękne, górskie widoki. Możemy też ruszyć pod górę piechotą, co jednak zajmie nam około 40 minut marszu.

Ścieżka w koronach drzew ma 1234 m długości. Jest spiralnie poprowadzona nad drzewami. Wysokość szlaku wynosi 24 m. Znajduje się tu również wieża widokowa o wysokości 32 m z której mamy fantastyczny widok na Tatry Bielskie, krajobraz Pienin, Region Zamagurza Spiskiego (Spisz Polski). Możemy również dostrzec zamek w Niedzicy oraz Trzy Korony.

ReklamaSródtekstowy YT PC
A teraz wspaniała atrakcja dla najmłodszych podróżników. We wnętrzu wieży znajduje się zjeżdżalnia rurowa o długości 67 metrów. Można więc zjechać nią na dół bardzo szybko, zapewniając sobie przy okazji dawkę adrenaliny.

Czy więc warto odwiedzić Bachledkę i ścieżkę w koronach drzew na Słowacji? Zdecydowanie tak. Granicę przekraczamy tylko z dowodem osobistym (jesteśmy w obszarze Unii Europejskiej), atrakcja jest niesamowita a widoki niezapomniane. Pamiętajcie tylko, że na Słowacji płacimy w euro.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy