artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Port Sztynort
  fot. mazury24.eu Port Sztynort

Port Sztynort

To już kultowe miejsce dla żeglarzy pływających po mazurskich jeziorach. Port Sztynort znajdziemy przy jeziorze Sztynorckim. Posiada stację paliw, sklep, gastronomię i setki miejsc do cumowania. Jeśli jesteście na Mazurach przejazdem lub żeglujecie, Sztynort, wspaniały pałac i port obowiązkowo trzeba odwiedzić.

Sztynort to największy port na Mazurach z wioską żeglarską, rozbudowaną infrastrukturą, komfortową bazą noclegową i ciekawym zabytkiem w postaci historycznego pałacu.

Przystań w Sztynorcie może pomieścić do 600 jachtów. Urządzenia na terenie portowym umożliwiają pełną obsługę jachtową, łącznie z dokonaniem niezbędnych napraw.

Jeżeli nie pływacie, a jeździcie kamperem po Mazurach, również możecie tu zawitać. Port bowiem posiada obszerny parking, pole namiotowe i campingowe, sanitariaty, place zabaw dla dzieci, sklepy, restauracja, smażalnia ryb, tawerna "Zęza" i inne punkty gastronomiczne. W okresie letnim, na terenie amfiteatru odbywają się głównie koncerty szantowe.

Możemy także na miejscu wypożyczyć sprzęt rekreacyjny, wodny i aktywnie spędzić czas nad jeziorem.

Jeśli znudzą nas atrakcje portu w Sztynorcie, możemy również zwiedzić okolice tego miejsca, chociażby odwiedzić słynny, zabytkowy i obecnie odbudowywany Pałac w Sztynorcie.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy