artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Port Sztynort
  fot. mazury24.eu Port Sztynort

Port Sztynort

Czas czytania 1 minuta

To już kultowe miejsce dla żeglarzy pływających po mazurskich jeziorach. Port Sztynort znajdziemy przy jeziorze Sztynorckim. Posiada stację paliw, sklep, gastronomię i setki miejsc do cumowania. Jeśli jesteście na Mazurach przejazdem lub żeglujecie, Sztynort, wspaniały pałac i port obowiązkowo trzeba odwiedzić.

Sztynort to największy port na Mazurach z wioską żeglarską, rozbudowaną infrastrukturą, komfortową bazą noclegową i ciekawym zabytkiem w postaci historycznego pałacu.

Przystań w Sztynorcie może pomieścić do 600 jachtów. Urządzenia na terenie portowym umożliwiają pełną obsługę jachtową, łącznie z dokonaniem niezbędnych napraw.

Jeżeli nie pływacie, a jeździcie kamperem po Mazurach, również możecie tu zawitać. Port bowiem posiada obszerny parking, pole namiotowe i campingowe, sanitariaty, place zabaw dla dzieci, sklepy, restauracja, smażalnia ryb, tawerna "Zęza" i inne punkty gastronomiczne. W okresie letnim, na terenie amfiteatru odbywają się głównie koncerty szantowe.

Możemy także na miejscu wypożyczyć sprzęt rekreacyjny, wodny i aktywnie spędzić czas nad jeziorem.

Jeśli znudzą nas atrakcje portu w Sztynorcie, możemy również zwiedzić okolice tego miejsca, chociażby odwiedzić słynny, zabytkowy i obecnie odbudowywany Pałac w Sztynorcie.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy