artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
Reklama
Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno
  fot. Wikipedia Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno

Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno

To miejsce w Górach Świętokrzyskich koniecznie trzeba odwiedzić, jeśli podróżujecie razem z dziećmi. To tu, według miejscowych legend, odbywały się słynne sabaty czarownic. Teraz to wspaniałe miejsce rozrywki dla rodzin z dziećmi.

Obiekt zlokalizowany jest  ok 20 km od Kielc w miejscowości Krajno Zagórze u stóp Łysicy, która znana jest ze zlotów czarownic. Sabat Krajno to całoroczny, rodzinny ośrodek edukacyjno-rozrywkowy a zimą stacja narciarska z najdłuższymi w centralnej Polsce trasami zjazdowymi.

To też chyba jedyne miejsce na świecie, gdzie można zjeżdżać na nartach pod piramidami oraz przy pięknie oświetlonej wieży Eiffla.

W Alei Miniatur można zwiedzić cały świat w parę godzin. Zwiedzimy tu prawie na wszystkie kontynenty świata aby poznać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Szczególnym wyjątkiem jest Watykańska Bazylika Świętego Piotra, która jako jedyna w Europie została wykonana w skali 1:13.

Na terenie Alei znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center mierzące z iglicą ok. 20 metrów wysokości (skala 1:25). Ponadto można zobaczyć takie budowle jak : Koloseum, Piramidę Cheopsa, wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna, Statuę Wolności, Wierzę Eiffla, Biały Dom, Katedrę Notre Dame oraz wiele innych. W Parku Linowym można zjechać na linie nad słynną operą z Sydney oraz wodospadem Niagara.

Lunapark z liczną ilością atrakcji zagwarantuje dobrą zabawę całej rodzinie. Na najmłodszych czeka strefa dmuchańców z Disney’a, dżunglą oraz 7-metrowa zjeżdżalnia, elektryczne łódeczki i stacja kosmiczna. Nieco starsze dzieci mogą skorzystać z elektrycznych skuterków, autodromu, Eurobungee czy Aqua Zorbingu.

Na Crazy Yachcie przeżyjecie morski sztorm a już w niedługo otwarcie Rollercoastera Universe. Kino 6D oferuje 10 różnych tematycznie filmów do wyboru.

Sercem ośrodka jest dwupoziomowa restauracja, Magia Sabatu, gwarantująca dobrą kuchnię i miłą obsługę.

Na terenie ośrodka jest darmowy parking który pomieści ponad 600 samochodów. Krajno Zagórze to wieś położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim, w gminie Górno. Przez wieś przechodzi niebieski szlak turystyczny im. E. Wołoszyna z Wąchocka do Cedzyny. W promieniu dwóch kilometrów jest wiele atrakcji turystycznych z samą Łysicą (612 m. n.p.m.) na czele.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy