artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper
Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno
  fot. Wikipedia Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno

Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno

Czas czytania 4 minuty

Sabaty czarownic już to się od dawna nie odbywają. Jednak nadal, nieopodal góry Łysica sporo się dzieje, niekoniecznie niesamowitego i magicznego. Chociaż może najmłodsi podróżnicy i odkrywcy ciekawych miejsc w Polsce będą mieli na ten temat inne zdanie. Więc jeśli będziecie w okolicach góry Łysicy, skierujcie kampera do miejscowości Krajno Zagórze.

Góry Świętokrzyskie – przepiękny region w Polsce, pełen urokliwych scenerii przyrody oraz przepięknych zabytków. Świętokrzyskie to chyba również jedyne miejsce w Polsce, pełne niesamowitych legend o diabłach, czarownicach, magii, ukrytych skarbach.

Szczególnym miejsce na mapie tego rejonu Polski jest góra Łysica. Według ludowych podań to właśnie tu miały zlatywać się (oczywiście na miotłach) czarownice na słynne sabaty, z udziałem diabła.

Po legendach pozostały wspomnienia, choć niegdyś na Łysicę ludzie obawiali się chodzić. Teraz już nie i co więcej, istnieje tu miejsce wspaniałej rozrywki dla całych rodzin.

Mamy więc nadal Sabat, ale w całkiem już innym wymiarze. To obiekt rozrywkowy, znajdujący się około 20 km od Kielc. Znajdziemy go w miejscowości Krajno Zagórze, oczywiście u stóp Łysicy.

Sabat jest ośrodkiem edukacyjno-rozrywkowy. Natomiast zimą funkcjonuje tu stacja narciarska, która szczyci się najdłuższymi w tej części Polski trasami zjazdowymi.

Nie będzie też przesadą, jeśli wspomnimy, że jest to chyba jedyne miejsce na świecie, gdzie można zjeżdżać na nartach tuż obok piramid czy efektownie oświetlonej wieży Eiffla.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Jeśli już dotrzecie kamperem do ośrodka Sabat, koniecznie przejdźcie się Aleją Miniatur. Właśnie tu, w jednym miejscu, możecie zwiedzić cały świat w zaledwie kilka godzin. Za jednym zamachem znajdziemy się praktycznie na wszystkich kontynentach świata i poznamy kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. Znajdują się tu miniatury, w skali 1:25, wszystkich najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Tu nadal stoją słynne, nowojorskie World Trade Center.

Zobaczymy tu również miniatury takich słynnych zabytków architektury czy cudów przyrody jak: Koloseum, Piramidę Cheopsa, wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna, Statuę Wolności, Wierzę Eiffla, Biały Dom, Katedrę Notre Dame oraz wiele innych. Natomiast w Parku Linowym w ośrodku Sabat możecie zjechać na linie nad słynną operą z Sydney oraz wodospadem Niagara. To atrakcje jedyne w swoim rodzaju.

Mali podróżnicy kamperem po Polsce z pewnością będą tu się świetnie bawili w lunaparku – zabawa gwarantowana dla całych rodzin. Dzieci wyszaleją się i wytracą energie w strefie dmuchańców z bajek Disney’a, w baśniowej dżungli, na 7-metrowej zjeżdżalni, poszaleją na elektrycznych łódkach i znajdą się na stacji kosmicznej.

Nieco starsi podróżnicy odwiedzający Sabat będą mogli skorzystać z elektrycznych skuterków, autodromu, Eurobungee czy Aqua Zorbingu.

Komu zaś nie straszne, morskie przygody, powinni wsiąść na Crazy Yacht. To jedyna okazja w regionie Gór Świętokrzyskich, aby przeżyć prawdziwy morski sztorm.

ReklamaŚródtekstowy 2 prenumerata
Znajduje się tu również kino 6D, które oferuje 10 tematycznych filmów do wyboru.

Jeśli jedziecie tu kamperem, nie musicie martwić się o miejsca parkingowe. Na terenie ośrodka jest darmowy parking, na ponad 600 samochodów.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News