artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon

Park Miniatur Sakralnych w Olszowej

Czas czytania 3 minuty

To pierwszy tego typu obiekt na Opolszczyźnie. Projekt powstał z myślą o promocji regionu i poszerzeniu oferty turystycznej powiatu strzeleckiego. Główną atrakcją jest przepiękny ogród o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych w którym znajduje się kilkanaście miniatur najbardziej znanych obiektów sakralnych na świecie.

Stworzono turystom warunki poznania ich ciekawej historii, która jednocześnie stanowi doskonałą bazę do rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży.

W Parku Miniatur Sakralnych w Olszowej umieszczono kilkanaście miniatur najładniejszych bazylik i katedr katolickich. Są to ważne dla naszego regionu obiekty sakralne, cenne zabytki oraz miejsca licznych pielgrzymek w Polsce i na świecie.

W odróżnieniu od innych parków olszowskie repliki wykonane są wyłącznie w skali 1:25, a największa miniatura ma wysokość prawie 5 metrów.

Wśród miniatur można zobaczyć: Bazylika Św. Marka w Wenecji, Katedra I Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika i Plac Św. Piotra w Rzymie, Katedra Matki Bożej w Sienie, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Katedra Santa Maria Del Fiore we Florencji, Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Katedra Notre Dame w Paryżu, Kościół Najświętszej Marii Panny w Krakowie, Kościół Najświętszej Marii Panny w Gdańsku, Katedra Wawelska w Krakowie, Katedra pw. Św. Jakuba Apostoła i Św. Agnieszki w Nysie, Sanktuarium Góra Św. Anny, Sanktuarium w Świętej Lipce, Katedra Świętego Krzyża w Opolu.

W odrestaurowanych budynkach z przełomu XIX/XX wieku, które wchodzą w skład kompleksu Parku Miniatur powstały restauracje.

ReklamaŚródtekstowy 1 elcamperos 28.03-23.04 Sebastian
Na terenie obiektu znajdują się również atrakcje dla dzieci, w tym park linowy oraz bajkowy sad, duża bawialnia z kawiarenką i pokojami urodzinowymi.

Park sąsiaduje z miejscem licznych pielgrzymek Sanktuarium Góra Św. Anny. W planach podróży warto więc koniecznie uwzględnić wizytę w Olszowej.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy